Haberler

DJI Mini 3 Pro vs Mini 2 vs Mavic Air 2: Hangisini Seçmeliyim?

DJI Küçük 3 Pro, DJI Küçük serisinin en yeni ve en şahane eseridir. 249 gramın altında kalarak Küçük serisiyle eşanlamlı olan hafif tasarımı korur. Bununla birlikte, görüntüleme sistemi, uçuş performansı ve akıllı özelliklerin tamamında kapsamlı iyileştirmeler yapıldı ve bu da onu her zamankinden daha yeni başlayanlar için uygun hale getirdi. Bu makale size bu yükseltmeleri anlatacak ve Küçük 2 ve Mavic Air 2 ile nasıl eşleştiğini görmek için yan yana bir karşılaştırma sunacak.

Görünüm ve Tasarım

DJI Küçük serisi, hafif ve taşınabilir olma fikri üzerine inşa edilmiştir. DJI Küçük 2 üzere DJI Küçük 3 Pro’nun tartısı da 249 gramdan azdır. Bu tartı kıymetlidir zira birçok ülkedeki yasa ve düzenlemelere uygundur, münasebetiyle rastgele bir kayıt yahut eğitim gerekli değildir. Şayet sık seyahat eden biriyseniz Küçük serisi dronelar sizi sıkıcı süreçlerden ve formalitelerden kurtarabilir. Kompakt boyut, onları son derece taşınabilir hale getirir ve çantanıza sığmasını kolaylaştırır. Bir maceraya atılın ve eşsiz anları yakalamaya hazır olun.

Görünüm ve tasarım kelam konusu olduğunda, DJI Küçük 3 Pro ve DJI Küçük 2 elbet pratiklikleri göz önüne alındığında avantajlıdır. Taşınabilirliğe ve rahatlığa her şeyin üstünde paha veren herkes için idealdirler.

İmaj kalitesi

Görüntü kalitesi her vakit kameralı drone’ların merkezinde yer alır. DJI Küçük 3 Pro, 1/1,3 inç ile üçü ortasında en büyük sensöre sahiptir. Sensör ne kadar büyük olursa, o kadar fazla bilgi elde edilebilir ve sonuçta daha yüksek imaj kalitesi elde edilir. Detaylar büyük ekranlarda bile net bir formda görülebiliyor.

Hem DJI Küçük 3 Pro hem de Mavic Air 2, 48 MP fotoğraf, 4K/60 fps görüntü ve 4K HDR manzaralar çekebiliyor. Bu, DJI Küçük 2’nin üzerinde bir düzeydir. Ve bu, en çok güçlü ışık şartlarında çekim yaparken besbellidir. Gündüz yahut gece, her iki kamera sistemi de uygun parlaklığı yönetebilir ve varlıklı detaylara sahip manzaralar üretebilir. Sonradan düzenlemeye gerek kalmadan, anında paylaşmaya bedel çekimler yapın. DJI Küçük 3 Pro ve Mavic Air 2, zahmetsizce sinematik çekimler oluşturmak isteyen yeni başlayanlar için öne çıkan seçimlerdir.

Gerçek Dikey Çekim, DJI Küçük 3 Pro’nun başkalarına nazaran avantajlı olduğu yerdir. Mavic Air 2 bir cins dikey çekimi desteklese de Küçük 3 Pro’dan farklıdır. Mavic Air 2’nin panoramik dikey çekim özelliği sırf fotoğraf çekmek için kullanılabiliyor. Bunu, dijital kırpmayı da içeren birden fazla manzarayı birbirine ekleyerek yapar. DJI Küçük 3 Pro’nun yine tasarlanan gimbal yapısı, daha fazla dönüş aralığına imkan tanır. Kamera 90° döner, böylelikle tam boyutlu sensör manzara kalitesini sıkıştırmadan yahut kırpmadan çekim yapabilir.

Bir görüntüyü dışa aktardıktan sonra onu direkt Instagram, TikTok yahut başka kısa görüntü platformlarında paylaşabilirsiniz. Aslında her platformun dikey görüntü boyutu için optimize edildiğinden düzenlemeye gerek yoktur. Tüm süreç zahmetsizdir ve toplumsal medyanız için daha kaliteli içerikle sonuçlanır.

Görüntü kalitesi açısından DJI Küçük 3 Pro, daha büyük sensör boyutuna ve Gerçek Dikey Çekime sahiptir ve bu da onu bu kategoride açık orta kazanan yapar.

Uçuş Performansı

Görüntü kalitesi ve tasarım mükemmel lakin uçuş performansı olmadan hiçbir mana tabir etmiyorlar. Gelin, hangi drone’larımızın en fazla özgürlük ve güvenlikle uçmanıza imkan tanıdığına bakalım.

Pil ömrü açısından DJI Küçük 3 Pro, DJI’ın iki pil seçeneği sunan birinci tüketici drone’udur. Kullanıcılar, 34 dakika sunan standart Akıllı Uçuş Bataryası ile 47 dakikaya kadar süren Akıllı Uçuş Bataryası Plus [1] ortasında seçim yapabiliyor. Bu ekstra 13 dakikayla etrafınızı daha fazla keşfedebilir, çekimleri oluştururken daha fazla vakit ayırabilir ve akıllı özelliklerin birçoklarını deneyebilirsiniz. Uçuş müddetiniz ne kadar uzun olursa, eksiksiz çekimi yakalama bahtınız o kadar artar.

Görüntü transfer performansı kelam konusu olduğunda DJI Küçük 3 Pro, üç drone ortasında en uzağa uçabilir ve 12 km uzakta bile yüksek çözünürlüklü imgeleri istikrarlı bir biçimde iletebilir.

DJI Küçük 3 Pro ve DJI Küçük 2 daha küçük ve daha hafif olsa da rüzgar suratına dayanıklılıkları Mavic Air 2’den daha az değildir. Saatte 38 km’ye varan rüzgarlarda bile stabil bir biçimde uçabilirler, böylelikle kısımları, yaprakları, ve rüzgarda hareket eden su.

Hız arıyorsanız Mavic Air 2 en süratli uçar. Spor Modunda 19 m/s’ye ulaşabilen azamî yatay uçuş suratına sahiptir. Bu, Küçük 3 Pro ve Küçük 2’nin 16 m/s’lik suratından daha yüksek. Genel olarak uçuş performansına baktığımızda Küçük 3 Pro yeniden doruğa çıkıyor. En uzun uçuş mühletini, daha geniş manzara transfer aralığını ve etkileyici seviyede rüzgar direncini sunar.

Başlangıç Dostu Özellikler

Hava fotoğrafçılığına yeni başlayanların birden fazla için, drone uçurmanın yeniliği çoklukla çarpışma derdi ve berbat manzara sonuçları nedeniyle gölgede kalıyor.

Mini 3 Pro ve Mavic Air 2, daha fazla güvenlik için Üç İstikametli Mani Algılamayı takviyeler. Küçük 3 Pro, serisinde bunu yapan birinci aygıttır. İleri, geri ve aşağı istikametli çift görüş sensörlerine ve gelişmiş pilot dayanak sistemlerine (APAS 4.0) sahiptir, böylelikle Mini’yi her zamankinden daha gönül rahatlığıyla uçurabilirsiniz. Küçük 3 Pro, uçuş yolunuzdaki mahzurları otomatik olarak aşarak uçuş telaşınızı büyük ölçüde hafifletir ve çekime daha fazla odaklanmanızı sağlar.

MasterShots, şimdiye kadar sırf en üst seviye drone’larımızda bulunabilen, hayranların en sevdiği özelliktir. MasterShots ile sırf birkaç dokunuşla sinematik görüntüler oluşturabilirsiniz. Drone, uçuş yolunu ve kamera hareketlerini otomatik olarak belirler ve hatta müziği ve geçişleri sizin için yönetir. DJI Küçük 3 Pro’nun bu yeteneği var, bu da artık yeni başlayanların bile birkaç dakika içinde şaheserler yaratabileceği manasına geliyor. Akıllı özellikler burada bitmiyor. Küçük 3 Pro ve Mavic Air 2 ayrıyeten FocusTrack, QuickShots ve Timelapse’ı da dayanaklar. Uygulama arayüzünde sadece birkaç dokunuşla maharet düzeyiniz ne olursa olsun rastgele bir sahneye drama katabilirsiniz.

Mini 3 Pro, birinci defa uçanlar için en kapsamlı tecrübesi sunar. Geliştirilmiş güvenliği ve sezgisel özellikleri, onu yeni başlayanlar için ülkü kılar.

Artık üç drone’u karşılaştırdığımıza nazaran kararınızı verdiniz mi? İnanılmaz kamera performansı ve sezgisel özellikler sunan hafif ve taşınabilir bir drone arıyorsanız, Küçük 3 Pro katiyetle tavsiyemizdir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu