Haberler

RFD900 Telemetri modemleri nedir? Neye Yarar?

RFD900 Telemetri Radio Modem

RFD900 Telemetri Telsizleri (isteğe bağlı olarak), QGroundControl üzere bir yer denetim istasyonu ile PX4 çalıştıran bir araç ortasında kablosuz MAVLink kontağı sağlamak için kullanılabilir. Bu, bir araç uçuş halindeyken parametreleri ayarlamayı, gerçek vakitli olarak telemetriyi incelemeyi, hareket halindeyken bir vazifesi değiştirmeyi vb. mümkün kılar.

PX4, bir dizi telemetri radyosunu takviyeler:

 • S.i.K. Radio tabanlı üretici yazılımı (daha genel olarak, UART arayüzüne sahip rastgele bir radyo çalışmalıdır).
  • RFD900 Telemetri Radyosu
  • HolyBro S.i.K. Telemetri Radyosu
 • Telemetri Wifi
 • Microhard Seri Telemetri Radyosu
  • ARK Electron Microhard Seri Telemetri Radyosu
  • Holybro Microhard P900 Telemetri Radyosu
 • XBee Seri Telemetri Radyosu
  • HolyBro XBP9X Telemetri Radyosu
 • CUAV Seri Telemetri Radyosu
  • CUAV P9 Telemetri Radyosu

PX4, S.i.K. Radio ile uyumlu bir protokoldür ve ekseriyetle kutudan çıkar çıkmaz çalışacaktır (yine de uygun bir konektörü değiştirmeniz/kullanmanız gerekebilir).

WiFi telemetrisi tipik olarak daha kısa menzile, daha yüksek bilgi suratlarına sahiptir ve FPV/video beslemelerini desteklemeyi kolaylaştırır. WiFi radyoların bir avantajı, aracınız için sırf tek bir radyo ünitesi satın almanız gerekmesidir (yer istasyonunda zati WiFi olduğu varsayılarak).

CUAV P9 Radio Modem

Telemetri ne için kullanılır?

Telemetri nedir? Telemetri, bilgi toplamak için sensörleri ve öbür aygıtları kullanarak uzak kaynaklardan dataları otomatik olarak toplar, iletir ve ölçer. Dataları merkezi bir pozisyona geri iletmek için bağlantı sistemlerini kullanır. Akabinde, uzaktaki sistemi izlemek ve denetim etmek için datalar tahlil edilir.

RFD900 Uzun Menzilli Telemetri

RFDesign, uzun menzilli S.i.K. uyumlu telemetri radyoları sunar. Telsizler, olağan antenlerle 5 km’den daha uzun aralarda emniyetli irtibat sağlar (ve çok daha geniş menzillere ulaştığı bildirilmiştir).

RFD900x, 902 – 928 MHz frekans bandını kapsayan yüksek performanslı bir 900MHz, ISM bant radyo modemidir. Sınıfının en yeterlisi radyo ilişkisi performansı gerektiren uzun menzilli seri irtibat uygulamaları için tasarlanmıştır.

Mesafe: Antenlere ve GCS kurulumuna bağlı olarak uzun menzilli > 40km*
Edge Research laboratuvarlarının Balon üzerine konseyimi ile 80km*.
Dipol konseyimi ile Hindistan’da 57km,

RFD900, aşağıdaki standartlara uygun olacak halde tasarlanmıştır:
FCC Kısım 15.247 (Frekans atlamalı ve dijital olarak modüle edilen hedefli radyatörler)
AS / NZS 4268: 2012 (Radyo ekipman ve sistemleri – kısa menzilli cihazlar)
Modem, modemi kendi projelerine ve eser prototiplerine entegre edecek sistem entegratörleri için tasarlanmıştır. Radyo vericileri için lokal düzenlemelere uyulmasından kullanıcı sorumludur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu