Haberler

Vankyo Dolby Projektör Nedir?

Vankyo Dolby Projektör Nedir? Çoğumuz tipik bir Pazar tatilini sinema izleyerek geçirmeyi tercih ederiz. Lokal sinemanın heyecan verici tecrübesinden keyif alıyoruz. İkonik sinema fragmanlarından saatte 160 km süratle çalışan otomobil motorlarının reklamlarına kadar, ödediğiniz paranın tadını çıkardığınızı fark ettiğinizde bir tatmin duygusu hissedersiniz. Fakat şunu kabul edelim: Hiçbir şey koltuğunuzda kıvrılıp müziklerinizi yayınlamanın cazibesini yenemez. Netflix’in favori dönemi. Lakin tek dezavantajı, konuttaki TV’nizin “sinema hissi”nden mahrum olmasıdır. Artık yeni VANKYO Leisure 495 sinema projektörüyle durum bu türlü değil. Sıradan 1080 FHD projektörlerinizle karıştırmayın; bundan çok daha fazlası var.
Okuyun ve kendiniz görün!

Dolby Audio nedir?

Dolby ses, ister konser ister spor aktifliği olsun, izlediğiniz her şeyde ultra ince iyileştirmeler yapan ve sesi otomatik olarak daha uygun hale getiren bir 2D ses teknolojisini tabir eder. Diyaloğa ince detaylar ekleyerek gelişmiş bir işitme tecrübesi sağlar. Ses ayrıyeten kanallar ortasında geçiş yaptığınızda yahut bir sahne kesildiğinde ses düzeyini de ayarlar. Bu nedenle çok yükseklerden en alçaklara atlama tecrübesi yaşamazsınız.

VANKYO Dolby projektörü, Dolby Lab ile işbirliği içinde en çok aranan Dolby sesini sunduğu için son vakitlerde ilgi görüyor. Burası sizin konut sinemanız, cümbüş merkeziniz ve daha fazlası!

Vankyo Dolby Projektör

Film izlemenin sadece sinemada mümkün olduğu günler geride kaldı. Dolby projektör, gelişmiş fonksiyonlar ve birinci sınıf özelliklerle sinema tecrübenizi bir sonraki düzeye taşıyor. Piyasada Fangor üzere çok sayıda taşınabilir projektör bulabilirsiniz lakin VANKYO Dolby Projector’ın bilakis Dolby ses içermez. Oyun meraklıları ve sinema tutkunları, daha yüksek bir cümbüş tecrübesi için Dolby efektini arıyor. Sadece bu nedenle Dolby sesini yeni VANKYO projektörüne ekledik.

Dolby kod çözme, bir kayıt stüdyosunda oluşturulana yahut canlı bir konserde duyulana benzeri yüksek tarifli ses oynatımına imkan tanır. Oturma odanızı değiştirip özel bir gösterim odasına dönüştürdüğünü söylemek yanlış olmaz.

Özellikler

Dolby ses projektörü kusursuz multimedya tecrübesinden epik Dolby sese kadar pek çok şey sunar. Özelliklerine süratli bir bakış daha fazlasını açıklayacaktır.

Kusursuz Dolby Ses

Yeni satın aldığınız bir projektöre hoparlör takmak size nadiren sinema tecrübesi yaşatır. Lakin Dolby, geniş ve büyük odalara yönelik bir ses sıkıştırma teknolojisine sahiptir. Yani bir sineması oynattığınızda sözün tam manasıyla sinema üretimcisinin dünyasına adım atıyormuşsunuz üzere hissedersiniz.

Wi-Fi Bluetooth

Kablolu kullanım trendi çoktan geride kaldı ve hepimiz rahatlığımız ve rahatlığımız için kablosuz ilişkiyi tercih ediyoruz. Leisure 495 sinema projektörü Wi-Fi ve Bluetooth özelliklerine sahiptir. Meselesiz ve süratli kablosuz irtibat sunan 2,4G/5GHz çift bantlı Wifi ve Bluetooth 5.1’i dayanaklar. Aygıtı konutunuzdaki Wi-Fi ağına bağlayabilir, müzikleri dinleyebilir, sinema akışı yapabilir ve ekseriyetle küçük boyutlu telefon ekranınızda izlediğiniz TV programlarının keyfini çıkarabilirsiniz. Ayrıyeten, daha fazla ses potansiyelini açığa çıkaran Bluetooth aygıt temasları da sunuyor. Kulaklıklarınızı ve hoparlörlerinizi kablosuz olarak bağlayabilir ve güçlendirilmiş ses efektinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Tasarım

Tasarım, alıcıların bir projektör satın alırken tahminen de birinci fark ettiği şeydir. Neyse ki Dolby projektörü çağdaş ve pratik bir dizayna sahiptir. Hafif ve kompakt aygıt, kaldırması sıkıntı olan ağır projektörlerin bilakis onu bir yerden öteki bir yere süratle taşımanıza imkan tanır. Ayrıyeten dahili soğutma gürültüsü engelleme sistemine sahiptir ve bu da onu en sessiz LCD projektör yapar. Böylelikle, huzur dolu taşınabilirlik elde edersiniz.

Sinema Deneyimi

Leisure 495 sinema projektörü, HiFi stereo hoparlörleri, Dolby sesi ve daha parlak manzara kalitesi sayesinde klasik 1080P FHD LCD projektörlerinizi gölgede bırakır. 1000:1 kontrast oranıyla varlıklı renklerin ve sizi öyküye derinden bağlayan eşsiz bir tecrübenin keyfini çıkarırsınız. Aslında izlediğiniz sinemalara hayat veriyor. Dolby projektör size daha parlak, daha keskin ve daha canlı imgeler sunar; klasik bir projektörün kontrast oranından çok daha düzgündür. Nitekim inanılmaz yüksek dinamik kontrast, yanlışsız renkleri görüntüleyerek izlediğiniz her sinemanın duygusal derinliğini ortaya çıkarır. Bir karakterin yüzündeki kırışıklıklardan tişörtündeki ipliğe kadar karakterlerin ince detaylarını görüyorsunuz; bu, karakterin çabucak yanında duruyormuş üzere hissetmenizi sağlıyor. Sinemada izlediğimiz sinemaların en ince ayrıntılarına hepimiz aşinayız. Dolby projektör tam da bunu sunuyor.

Uzun Ömürlü Projektör ve Göz Bakımı

VANKYO Dolby projektör, yüksek kaliteli bir hayat kaynağıyla tasarlanmıştır ve 30.000 saate kadar hayat beklentisi sunar. Uzatılmış kullanım ömrü bir artıdır zira projektörü önümüzdeki on yıl boyunca lambayı değiştirmeden kullanmanıza imkan tanır. Bunun ötesinde VANKYO, inançlı bir izleme tecrübesi sağlayarak görüşünüzü de önemser. Daha yeterli göz müdafaası için azaltılmış mavi ışık ve dağınık görüntüleme özelliklerine sahiptir.

Ancak bu, imaj kalitesinden ödün verdiği manasına gelmez. Aslında manzara kalitesini artırır ve daha güzel, daha inançlı bir sinema tecrübesi için tamamlayıcı özellikler sunar.

VANKYO Dolby projektör İnanılmaz Multimedya

VANKYO Dolby projektörün süper multimedyası akış tecrübenizi üst seviyeye çıkarır. Odanızın rahatlığında sinema ve dizi izleyebilir, en sevdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Cümbüş kanalınız olarak Netflix, Peacock, Disney++ yahut Amazon Prime’ı tercih edin, ortalarından seçim yapabileceğiniz tüm seçeneklere sahipsiniz.

Çok yönlülük

Çok taraflılık VANKYO’nun bir öteki odak noktasıdır. Klasik projektörler irtibat sunar lakin bu birkaç aygıtla sonludur. Başka taraftan Dolby projektör birden fazla aygıtı bağlamanıza imkan tanır. Yani geçen gün küçük ekranlı telefonunuza bir sinema indirdiyseniz endişelenmenize gerek yok; projektöre bağlayabilir ve sinemanın keyfini daha geniş, daha parlak bir ekranda çıkarabilirsiniz.

İşte projektöre bağlayabileceğiniz ve istikrarlı bir temasın keyfini çıkarabileceğiniz şeyler.

  • iPad
  • Dizüstü bilgisayar
  • Yangın TV Çubuğu
  • Telefon
  • Mikro USB kartı
  • USB bellek

Yani seçenekler sonsuzdur ve ülkü seçeneğinizi listede bulacaksınız.

Dış görünüş

VANKYO Dolby projektör, beyaz ve siyahın şık ve şık kontrastına sahiptir. Lens modülü ön panele monte edilmiştir. Ayrıyeten yan panellerdeki iki havalandırma deliği ısı transferini artırır, bu da bir artıdır. Odağı yan tarafta bulunan gümüş renkli bir düğmeyle ayarlayabilirsiniz. Projektör, art paneldeki arayüzler ve kısayol düğmeleriyle görünümünü korur. Genel olarak kompakt tarzı, renk kontrastı ve fütüristik tasarımı, onu tüketiciler ortasında çok beğeniliyor.

Vankyo Dolby Audio’nun Özel Kimlik Doğrulaması

Dolby Labs Licensing Corporation’ın uygulama mühendisi, Dolby Leisure 495 sinema projektörünü 29 Nisan 2021’de resmi olarak onayladı.
VANKYO Leisure, yüksek kaliteli ses üretmek için gereken bilgi ölçüsünü azaltan Dolby dijital kod çözücülere sahiptir. Bunun yerine insan kulağının sesi sürece biçiminden yararlanır. Kodlama gürültüsü ses sinyali frekansına yakın olduğunda ses sinyalleri gürültüyü kapsar. Sonuç olarak insan kulağı sırf amaçlanan ses sinyalini dinler. Gürültüyü azaltır, maskeler ve ortadan kaldırır. Ayrıyeten, surround sağ, surround sol, orta, ön sağ ve ön sol olmak üzere 5 tam bant genişlikli kanal da sağlayarak kusursuz surround ses kalitesi sunar. Resmi onay, yeni Dolby ses sistemimizin başarısı hakkında çok şey anlatıyor. Şirket olarak güvenilirliğimizi artırmak için her şeyi şeffaf tutmayı tercih ediyoruz.

VANKYO, tüketicilere hak ettiklerini vermek için projektörlerine daha güzel ve en yeni özellikleri dahil etmeyi amaçlamaktadır.

Dolby Ses Efekti Neler Sunar?

Her şey 1992’deki Batman Geri Dönüyor’la başladı. Dolby sesin kullanıldığı birinci sinemaydı ve çok geçmeden seçkin ve aranan bir sinema haline geldi. Dolby ses efekti müşterilere tam olarak gereksinim duydukları şeyi sağlar. İzleyicilere özgününe mümkün olduğunca yakın bir ses tecrübesi yaşatmayı amaçlıyor. Sıkıştırma teknolojisi dev odalar için tasarlanmıştır ve hoparlör kalitesi, konutta yayın keyfi sağlamayı amaçlamaktadır. Dolby ses, sizi ekrandaki karakterlere bağlayan dinamik bir ses tecrübesi yaratmak için en son teknolojileri içerir. Üstelik bu dinleme tecrübesini ekranın ötesine de taşıyabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, kulaklık aracılığıyla sanal surround ses tecrübesi sunar. İzleyiciler kendilerini savaş sahnesinin ortasındaymış üzere hissediyorlar ve bu da tüm tecrübesi zenginleştiriyor.

Vankyo Dolby Projektör VS Sıradan 1080 FHD Projektörler

Dolby piyasaya sürülmesinden bu yana kasabanın konuşulan konusu oldu. Sinema ve cümbüş meraklıları, bu aygıtın sıradan projektörlerden ne kadar farklı olduğunu ve aldıkları keyfi artırmak için neler sunduğunu merak ediyor. Başlangıç olarak, klasik 1080 FHD projektörler artık müşteriler tarafından beğenilmeyen eski teknolojiyi kullanıyor. Dolby ise geleceği akılda tutarak inşa edildi. Tüketici tecrübesini geliştirmek için fütüristik özellikler ve en son teknolojiyi sunar. Birincisi düzgün kalitede imgeler sunarken ikincisi daha net manzara kalitesi sağlar. Daha yeterli ve daha parlak bir ekranı kim istemez ki?

Dahası, kusursuz grafik detayları sunan Dolby’nin tersine, sıradan projektörler grafik detaylarından mahrumdur. Ayrıyeten standart projelerin asgarî yakınlaştırma ve odaklama sunduğunu, lakin Dolby’nin daha güzel odaklanma ve yakınlaştırma potansiyeli ile daha geniş bir ekran sunduğunu fark edeceksiniz.

Özetle

Taşınabilir projektörler yükselişte ve cümbüş meraklıları giderek daha fazla onlara yöneliyor. Küçük telefon ekranınızdan duvar boyutunda görüntü içeriği yansıtarak onları televizyonlardan daha heyecanlı hale getirebilirler. Projektörler ve özellikleri konusunda yeni olmasak da, kategorideki en yeni ve en farklı eserler hakkında bilgi sahibi olmak her vakit mükemmeldir. VANKYO Leisure 495 sinema projektörü, yerleşik kalitesi, inanılmaz özellikleri ve Dolby sesiyle üst seviye projektörlerle rekabet ediyor. Ona “Ev Sineması Projektörü” demek yanlış olmaz zira sunduğu şey tiyatro gibisi bir tecrübedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu