Haberler

Neden jump starter almalısınız ?

İşte otomobilinizde her vakit jump starter bulundurmanız için beş neden.

Hiç bitmiş bir otomobil aküsü ile yolda kaldınız mı? Hudut bozucudur. Muhtemelen diğer bir şoförün otomobilinizi destek kablolarıyla tekrar çalıştırmaya yardım etmesi için saatlerce beklemek zorunda kaldınız. Kimse gelmediyse, bir otomobil çekme servisini aramanız gerekti. Ağır bir programınız varsa (çoğumuzun var), yolda vakit kaybetmek isteyeceğiniz en son şeydir. En son boşalmış bir otomobil aküsüyle uğraşmanızdan bu yana uzun vakit geçmiş olabilir. Otomobilinizi çalıştıramamak gününüzü mahvedebilir ve dost canlısı bir komşunun bir çift aktarma kablosu ve açık bir motor kaputu ile kurtarmaya gelmesi her zamankinden daha az mümkündür.

1- Aracınızı Jump Starter ile Anında Çalıştırın

Yukarıda söylediğimiz üzere, jump starter yada Akü Destek cihzı, boşalmış bir akü için acil bir tahlil sunar. Tek yapmanız gereken marş motorunun iki kablosunu otomobilinize ve aküsüne bağlamak, destek marşını açmak ve akabinde otomobilinizi olağan halde çalıştırmak. Araç aküsü şarj aygıtları da yararlı olabilir, lakin bunlar motoru direkt çalıştırmak yerine aküyü yavaşça doldurmak için tasarlanmıştır. Bu nedenle, süratli bir düzeltmeye gereksiniminiz varsa, süratli marş tam size nazaran – kullanımlar ortasında şarj etmeyi unutmayın.

2- Taşınabilirlik ve Kolay Kullanım

Pil şarj aygıtlarının bilakis, jump starter modelleri ekseriyetle epey küçük ve taşınabilirdir ve birden fazla vakit günümüzün kimi büyük güç bankalarından çok daha büyük değildirler. Kimi modeller bir torpido gözüne kolay kolay sığar, lakin otomobilinizi çalıştırmak için gereksiniminiz olan tüm gücü sunar.

Kullanımları da çok kolaydır. Yapmanız gereken tek şey, Jum Starter ın kırmızı artı kelepçesini araç akünüzün artı kutbuna takmak, akabinde siyah eksi kelepçeyi araçtaki sağlam, pak ve ülkü olarak boyanmamış bir metal kesimine bağlamak. Artık atlama marşını açın, akabinde otomobilinizi olağan biçimde çalıştırın.

Kelepçelerini çıkarın, arabayı kapatın ve işiniz bitti.

Genel bir kural olarak, daha büyük jump starter modelleri daha güçlüdür, daha fazla şarj fiyat ve daha büyük motorlu araçları çalıştırabilir. Ayrıyeten, daha küçük modellere nazaran şarj başına daha fazla çalıştırma sağlayabilirler.

3- Jump Starter ile Telefon ve öbür Aygıtları USB Şarj edin

Günümüzün Jump Starter modellerinin birçok, akıllı telefonlar üzere aygıtları şarj etmek için USB irtibat noktalarına sahip taşınabilir güç bankaları üzere de çalışır. Şimdi çok azı en yeni USB-C temasını sunuyor, fakat USB-A sıradan bir ilişki, başlatıcıyı tekrar şarj etmek için küçük USB kullanılıyor.

Çok daha büyük olduğu kabul edilen kimi destekli marş motorlarında, olağanda duvar prizine takacağınız aygıtlara güç sağlamak için prizler bile bulunur. Bu formda, otomobilinizi temizlemek için jet yıkayıcılar ve elektrikli süpürgeler üzere dış yer eserlerine güç sağlamak için atlama marşını kullanabilirsiniz. Bu daha büyük başlatıcıların USB kablosu yerine duvar prizi ile şarj edilmesi gerekir.

4- Jum Starter modelleri ekseriyetle Bir İkaz Işığı Barındırır

Büyük ve küçük birçok atlama başlatıcı, entegre bir LED meşale ile birlikte gelir. Bu, her türlü nedenden ötürü kullanışlı olabilir, lakin bilhassa otomobiliniz gece çalışmıyorsa ve kaputun altını görmeniz gerekiyorsa.

Daha büyük atlama yolvericilerin meşaleleri, ne yaptığınızı görmenize yardımcı olmak için yere oturabilecekleri ve otomobilinize gerçek açılı olacak formda konumlandırılmıştır. Hatta kimileri daha uygun aydınlatma için bir çift meşale ile birlikte gelir.

5- DÜŞÜNDÜĞÜNÜZDEN DAHA UCUZ

Potansiyel olarak günü kurtarabilecek bir esere fiyat biçmek zordur, fakat süratli başlangıçlar kelam konusu olduğunda, birçok şaşırtan derecede uygun fiyatlıdır. Aracınızın sahip olduğu motor boyutunu çalıştıracak kadar güçlü bir Jump Starter almayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu