Haberler

Neden Botslab C211 Akıllı Güvenlik Kamerasına İhtiyacınız var?

Neden Botslab C211 Akıllı Güvenlik Kamerasına Gereksiniminiz var?

Botslab C211 iç yer mesken güvenlik kamerası iki bitki ortasındaki bir masada.
Totnes’te ortak çalışma alanımı açtığımdan beri, kimin gelip gittiğini izleyebilmem için bir çeşit güvenlik sistemine gereksinimim olduğu kısa müddette anlaşıldı. Aslında Hive sistemini kurdum ve aydınlatma ve ısıtma için kapı sensörlerini ve akıllı prizleri kullanıyorum. Başlangıçta bunun kâfi olacağını düşünmüştüm fakat sonra kapıyı kimin açtığını göremediğim için bunun bana pek yararı olmadığını fark ettim.

Bir akşam saat 20:30’da kapalı olduğumuz sırada Hive kapı sensörlerinin beni alana birisinin girdiği konusunda uyardığı bir durumla karşılaştım. Kim olduğuna dair hiçbir fikrim yoktu bu yüzden otomobile atladım ve davetsiz konuğu yakalamak için doğruca buraya yöneldim. Bu 20 dakikalık bir seyahat fakat o kadar da şaşırtan değil ki ben buraya geldiğimde davetsiz konuk gitmişti. Lakin ofisler bilhassa pak kokuyordu ve işte o vakit temizlikçinin Salı akşamları geldiğini hatırladım. Yani bu boşa giden bir seyahatti ve çok fazla gereksiz gerilimdi.

Ancak problem yalnızca kimin gelip gittiğini görmekle ilgili değil; ortak bir ofis alanı işlettiğinizde, bilhassa de insanların teknolojilerini ofiste bırakmaları durumunda bariz bir güvenlik riski vardır. Örneğin, iş arkadaşlarımdan rastgele birinin macbook pro bilgisayarları yahut öbür elektronik aygıtları varsa yahut bunları kiralıyorsa, onların mülklerini inançta tutacak bir cins güvenlik sistemine sahip olmam muhakkak çok değerlidir.

Kolay Bir İç Yer Konut Güvenlik Kamerası

Ben de burada olmadığım vakitlerde takabileceğim ve alanı izlemesini sağlayabileceğim kolay bir kamera sistemi aramaya başladım. Baht yapıtı o sırada bu kameralardan birinin incelenmesiyle ilgili bir e-posta aldım. Botslab C211 kameraları akıllı yapay zeka takviyeli güvenlik ve mesken kameraları sağlıyor ve eserleri tam olarak aklımdaki şeye benziyordu.

Bana web sitelerinde satılan Botslab C211 İç Yer 360 Kamera gönderildi. Ben orada olmadığımda ofiste neler olup bittiğini görmemi sağlayacak bir şeye benziyordu. Bu şık küçük kit, 360° dönüş ve yapay zeka dayanaklı hareket algılama ve takip özelliklerine sahiptir. Botslab C211 İç Yer Kamerası insanları (veya meskende kullanıyorsanız evcil hayvanları) algılar ve hareket etmeye devam ederken onları görüş alanı içinde fiyat. Bu, tüm ofisi izlemek için tek bir kamera kullanabileceğim manasına geliyor. Hareket algılandığında akıllı telefonuma, algılanan hareketin kısa bir görüntü klibini içeren bir ikaz alıyorum ve böylelikle kimin gelip gittiği konusunda yeni kalmamı sağlıyorum. Artık bilinmeyen paklık operasyonlarına son!

Kayıtlarınızı inançta tutabilmek için bulut depolama alanınızı yükseltebilirsiniz; bu, gün boyunca ofisinizi izlemek istiyorsanız hakikaten yararlı olabilir, fakat her gün burada olduğum ve şahsen izleyebildiğim için buna gerek duymadım. Bunu yap. Aldığım 6 saniyelik kısa klip gereksinimlerimi ziyadesiyle karşılıyor.

Suram kolaylığı

İlk başta daima ihtar alıyordum ve kamerayı konut moduna ayarlayıp ayarlayamayacağımı anlamam biraz vakit aldı. Bu modda, ofiste (veya evde) olduğunuz vakitler için eksiksiz olan rastgele bir bildirim almazsınız ve neler olup bittiğini basitçe görebilirsiniz.

Beni Botslab C211 İç Yer 360 Kameraya çeken en kıymetli şeylerden biri heyetim kolaylığıydı. Botslab C211 Home uygulamasını indirmek, hesabımı aktifleştirmek ve kamerayı eşleştirmek kolay bir olaydı. Kameralar standart bir fiş yahut USB kablosu kullanarak duvara kolay kolay takılır.

İki Taraflı Ses

Kameranın ayrıyeten iki istikametli ses özelliği vardır; böylelikle siz orada olmadığınızda ofisteki bireylerle konuşabilirsiniz. Yani, örneğin temizlikçiden ekstra bir şey yapmasını istemek istersem, geldiğinde onunla konuşabilirim (gerçi kameranın bu fonksiyonelliğe sahip olduğunu ona evvelden söylemediğim sürece bu muhtemelen onu çok korkuturdu).

Botslab C211 İç Yer Konut Güvenlik Kamerasını en az altı aydır kullanıyorum ve nitekim çok etkilendim. Tüm gereksinimlerimi karşılıyor ve işyerimin orada olmadığımda inançta olduğunu bilmek bana çok daha uygun bir güvenlik hissi veriyor. Aslında bu inceleme için Botslab C211’den aldığım kameradan o kadar etkilendim ki, daha küçük olan ikinci ofis için kendime ikinci bir kamera satın aldım. Ve mutlaka pişman olmadım.

İç Huzur Sağlayan İç Yer Mesken Güvenlik Kamerası

Ancak bu sadece işletmeler için kullanışlı küçük bir aygıt değil. Tıpkı vakitte bir meskene şahane bir katkı olacaktır. Tatildeyken konutunuzun inançta olduğundan emin olmak için kullanabilirsiniz. Örneğin, kedinizi beslemeye kelam veren komşunun sistemli olarak gelip gelmediğini denetim etmek üzere. Bebeğinize göz kulak olacak formda bebek odasına kurabilirsiniz; bu sayede sesler ve hareketler konusunda sizi uyarabilir, böylelikle kıymetli küçük paketinizin uykudan ne vakit uyandığını bilirsiniz. Hatta diğer bir odada oynayan daha büyük çocuklara göz kulak olmak için bile kullanabilirsiniz. Botslab C211 iç yer mesken güvenlik kamerasının size gönül rahatlığı sunabileceği pek çok kullanışlı yol var.

Evinizde yahut ofisinizde kapalı mesken güvenlik kameranız var mı? İçinizin rahat olmasına yardımcı oldu mu? Aşağıdaki yorumlarda neden sizinkini sevdiğinizi bana bildirin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu