Haberler

Araç İçi Kamera Almayı Düşünmeniz İçin 8 Önemli Neden!

Araç içi kamera yahut gösterge paneli kamerası, bilhassa sayısız yararları nedeniyle son birkaç yılda giderek daha tanınan hale geldi. Basitçe söylemek gerekirse, bu, otomobilinizin ön paneline monte edilen bir çeşit kameradır ve sürüş sırasında sesleri ve manzaraları kaydetmek için tasarlanmıştır.

Araç içi kameranın gayesi, hem yolda hem de otomobilin içinde meydana gelen her ayrıntıyı dikkatle kaydetmektir ve çeşitli hedefler için kullanılabilir.

Şu anda bu kameralar tüm dünyada sıradan şoförler, sürüş eğitmenleri, taksi ve otobüs sürücüleri, polis memurları vb. tarafından yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu uygun fiyatlı ve güçlü özelliklere sahip kameraların değerli bir fonksiyonu, kayıt aygıtları ve GPS aygıtları üzere farklı yerleşik teknolojilerle kolaylıkla birleştirilebilmeleridir.

Bununla birlikte, neden bir araç içi kamera satın almayı ve onu aracınıza takmayı düşünmeniz gerektiğinin en dikkate paha nedenlerinden kimilerine ait daha derin bir anlayışa sahibiz:

Araç içi Kamera ile Bir Kazada Birinci Elden Deliliniz Olması

Milyonlarca araç şoförünün, bilhassa şu anda en fazla araç kamerası kullanıcısını görebileceğiniz Rusya’da, vakitlerini ve paralarını araç kameralarına yatırmaya karar vermesinin ana nedeni budur. Basitçe tabir etmek gerekirse, kamera, aracınızın motorunu çalıştırdığınız anda kayda başlayacak ve kaza durumunda gerçek vakitli, verimli, direkt noktaya ispat sağlayacaktır.

Bir otomobil kazası meydana gelmişse ve aracınız olaya karıştıysa, bunun sizin kusurunuz olmadığını kanıtlayabilir ve rastgele bir mahkeme duruşması olması durumunda görüntü kaseti kanıt olarak gönderebilirsiniz. Bu halde, başka taraf kazadan sorumlu tutulacak ve kendi otomobilinizin tamirat masraflarını ödemek zorunda kalacaktır; görüntü ispatı olmadan öteki şoför, hatalı şoförlerin sıklıkla olduğu üzere, yanılgının büsbütün size ilişkin olduğunu sav edebilir. cürmü mağdurların üzerine yıkma eğilimindeler.

Araç kamerası, bir otomobil kazası durumunda kendinizi savunmak için sahip olduğunuz en güçlü ve en tesirli delildir. Sonuçta, bir adede sahip olmak ve inançlı tarafta kalmak daha güzeldir zira uzun vadede çok fazla vakit, para ve problemden tasarruf etmenize yardımcı olabilir.

Araç içi Kamera Disiplinsiz Şoförler İçin Eksiksiz Çözümdür

Araç içi kamera satın almayı düşünmenizin bir başka değerli nedeni de bunun disiplinsiz şoförleri bildirmenize yardımcı olmasıdır. Her şoför, “sürüş kariyeri” boyunca makus bir şoförle en az bir sefer makus bir müsabaka yaşamıştır.

Bu dikkatsiz ve sorumsuz şoförler yalnızca çok rahatsız edici ve hudut bozucu olmakla kalmıyor, birebir vakitte öbür şoförlerin ve suçsuz yolcuların hayatlarını da tehlikeye atabiliyorlar. Bununla birlikte, disiplinsiz bir şoförün makus davranışını bildirmek göz korkutucu bir misyon olabilir, zira bu ekseriyetle delil gerektirir; şayet sizin isminize söz verecek bir görgü şahidiniz yoksa, o vakit dava çoklukla kapanır.

Araç içi kameranın devreye girdiği ve berbat şoförlere karşı en üstün delili sağladığı yer burasıdır. Lakin araç kamerası aslında trafikte durumlarına nazaran hareket etmeyen çeşitli şoförleri bildirmek için kullanılabilir. Sarhoş şoförler yahut ileti atan ve araç kullanan dikkatsiz şoförler için kullanabilirsiniz, trafik kazalarını bildirmek vb. için kullanabilirsiniz.

ABD eyaletlerinin birçoklarında, berbat şoförleri bildirmek ve Amerika Birleşik Devletleri yollarını herkes için daha inançlı ve daha uygun bir yer haline getirmek isteyenlere yönelik özel programlar bulunmaktadır. Şayet siz bu pervasızlara tedbir almazsanız, diğer bir şoförün yahut yolcunun başına bir şey gelirse, aslında kabahatten siz de hissenize düşeni almış olursunuz.

Kurallara (hem yazılı sürüş kuralları hem de yazılı olmayan, sağduyuyla ilgili olanlar) her vakit bağlı kalan yeterli, tecrübeli ve profesyonel bir şoför olsanız bile, çoklukla saygısız ve sorumsuz birisinin ortaya çıktığı görülür. Bu beşerler göz açıp kapayıncaya kadar büyük bir kazaya neden olabilir ve araç kamerası yolda meydana gelen her ayrıntıyı kaydedecektir.

Araç içi Kamera Sürüş Eğitmenleri ve Telaşlı Ebeveynler için Mükemmeldir

Çocuğunuza tekraren yasaklamanıza karşın otomobilinizi gezdirmesinden mi endişeleniyorsunuz? Bir taksi şirketiniz var ve şoförlerinizin ferdî çıkarlarınız için fazladan birkaç mil harcayabileceğinden şüpheleniyor musunuz, ya da rastgele bir şirketiniz var ve yakıt tüketimini sınırlamak istiyorsunuz, lakin görünürde hiçbir neden olmadan ekstra miller artmaya devam ediyor mu? Durum buysa, ön panel kamerası mutlaka sizin için en âlâ tahlildir.

Öte yandan, otomobilinizi daima olarak arkadaşlarınıza yahut akrabalarınıza ödünç veriyorsanız yahut aracınızı mahallî tamirciye bıraktığınızda ne olacağını görmek istiyorsanız, araç içi kamera satın almak da harika bir seçimdir. Otomobiliniz en kıymetli varlıklarınızdan biri olabilir ve onun ve onun bütünlüğü konusunda endişelenmeniz son derece olağandır.

Modern araç içi kameraların birden fazla, içine gömülü GPS aygıtlarıyla birlikte gelir; bu nedenle, araç kamerası hem aracın içinde hem de dışında meydana gelen her bir ayrıntıyı kaydetmenin yanı sıra sürüş suratını ve farklı suratları da kaydedecektir. sokak yolları.

Dolandırıcılığı Önleyebilirsiniz

Sigorta dolandırıcılığı, araç ve trafik kelam konusu olduğunda 21. yüzyılın en yaygın meselelerinden biridir. Dolandırıcılık yalnızca sigorta şirketlerini büyük ölçüde etkilemekle kalmıyor, birebir vakitte araç şoförlerine (dürüst olanlar!) da ziyan veriyor.

Basitçe söylemek gerekirse, birtakım şoförler hatası karşı tarafa atmak ve kurbandan zorla para almak için kasıtlı olarak otomobil kazalarına neden oluyor. Bu, günümüzde yaygın olarak kullanılan bir dolandırıcılık uygulamasıdır ve bunu yapanlar çoklukla gasp etmek için üst seviye araç şoförlerini ararlar.

Bu bireyler, ekseriyetle saf olan lakin bunu kanıtlama imkanı bulunmayan mağdur olduğu sav edilen şahıstan zorla para almanın yanı sıra, sigorta şirketlerinden sigorta parasını tahsil etmek için geçersiz yaralanma sahtekarlığı da yapıyorlar. Basitçe söylemek gerekirse, dolandırıcılık yapanlar boyun travması geçirdiklerini argüman ediyorlar ve çoklukla sırt ağrısı da çektiklerini tez ediyorlar.

Bu bireylerin hastaneye kaldırılmayı ve hatta masrafları ve “acıyı” karşılamak için tazminat talep etmeleri alışılmadık bir durum değil. Bu ekseriyetle röntgende gösterilmesi çok sıkıntı olan hayalet bir ağrıdır, hasebiyle dolandırıcılar bu açıklıktan yararlanarak sigorta dolandırıcılığına neden olurlar.

Gösterge paneli kamı bu iki güzel olmayan durumdan en az birini önleyebilir. Kamerayı otomobilinizin ön paneline dikkatli bir biçimde yerleştirerek ve tüm olayları kaydederek, dolandırıcıların daha yapmadığınız bir şey için sizden yasadışı bir halde para almasını önleyebilirsiniz.

Dolandırıcıların sizden faydalanmasına müsaade vermeyin! Duruşmaya gitmekten yahut meseleleri çözmek için polisi aramaktan kaçınmak için bu dolandırıcılara emek verdiğiniz paraları ödemek yerine, paranızı sizi inançta tutacak bir araç kamerasına yatırın.

Tüm Seyahatinizi Kaydedebilirsiniz

Bu sebep, bilhassa karayolu seyahatlerini seviyorsanız ve orta sıra seyahatlere sevdiklerinizle birlikte çıkıyorsanız kıymetlidir. Yol seyahatinizi, nostaljinin devreye girdiği her an tekrar tekrar görebileceğiniz, unutulmaz bir seyahate dönüştürmek ister misiniz?

Eğer öyleyse, o vakit bir ön panel kamerası, seyahatinizi şahane bir tecrübeye ve yıllar boyunca hatırlayacağınız bir anıya dönüştürmenize yardımcı olacak katiyetle şahane bir yatırımdır.

Yaratıcı bir bireyseniz seyahatinizi kolaylıkla kendi maceranıza dönüştürebilirsiniz; tek gereksiniminiz olan biraz marifet ve yaratıcılık dokunuşu ve en çok muhtaçlık duyduğunuzda sizi yarı yolda bırakmayacak yüksek kaliteli bir araç kamerasıdır. Eşyalarını topla, kameranı kur ve hazırsın!

Araç içi Kamera Çok Sayıda Faydalı Özellik ve İşleve Sahiptir

Araç içi kameraların yıllar içinde ne kadar geliştiğini görünce şaşıracaksınız. Şu anda, bu yüksek kaliteli kameralar size birçok farklı seviyede yarar sağlayabilecek birçok kullanışlı özellik ile birlikte geliyor.

Örneğin, bu kameraların birçok, kelamlı durum güncellemelerinin yanı sıra sesli bildirimlerle birlikte gelir; bu halde, kayıt süreciyle ilgili her vakit yeni bilgilere sahip olursunuz ve kamerada rastgele bir sorun olması durumunda gerçek vakitli olarak bilgilendirilirsiniz yahut depolama kartını kullanın.

Yukarıda belirtildiği üzere, araç içi kameraların birden fazla, içine yerleştirilmiş bir GPS aygıtıyla birlikte gelir ve suratınızı ve pozisyonunuzu izlemenize yardımcı olurlar. Üstelik bu kameralar, varış noktanızı bir günlük belgesine kaydetmenize ve seyahatinizi süratli, verimli ve sıkıntısız bir formda yönetmenize de yardımcı olacaktır.

Kameralar birebir vakitte düşük pil kullanım özelliğiyle birlikte gelir ve isminden da anlaşılacağı üzere bu özel fonksiyon, araç içi kameranın mümkün olduğunca az pil kullanmasını sağlamak için tasarlanmıştır. Bu özellik, bilhassa ön panel kameranız gücünü otomobilinizin aküsünden almıyorsa ve sadece harici akülere bağlıysa, ömrünü uzatacağı için kullanışlıdır.

Kameraların birden fazla birebir vakitte dokunmatik teknolojiye de sahip olan cömert, yüksek teknolojili bir LCD ekrana sahiptir. Kullanıcı dostu, kapsamlı ve kolay bir gezinme menüsüyle bu kameralar artık seyahatiniz ve kayıt tecrübeniz üzerinde tam denetime sahip olmanızı sağlıyor.

Park Kazalarını Tesirli Bir Halde Önleyebilirsiniz

Park etmek, bilhassa kendi otomobillerini park etmeye çalışırken ezkaza öbür otomobilleri çizme eğiliminde olan yeni başlayan şoförler için bir kabus olabilir. Geçen gece park ettiğinizde büsbütün sağlam olduğunu bildiğiniz halde, çok sevdiğiniz otomobilinizi çizilmiş yahut önemli formda hasar görmüş bulmak hiç aklınıza geldi mi? Komşunuzun otomobilini çıkarmaya çalışırken otomobilinizi çizmesinden bıktınız mı?

Ayrıca, âlâ monte edilmiş bir araç kamerası, bilhassa aracınızı halka açık yerlerde yahut yetersiz aydınlatılmış alanlarda gözetimsiz bırakırsanız, otomobilinize girmeye çalışan vandalları tesirli bir halde kaydedebilir. Gösterge paneli kameralarının en büyük avantajlarından biri, otomobilinizin motorunu açık bırakmanıza gerek kalmadan birçoklarının tüm gece boyunca açık kalacak biçimde ayarlanabilmesidir.

Buna ek olarak araç kameraları konutunuzun mahremiyetinden uzaktan da çalıştırılabilir ve tüm bilgileri dizüstü bilgisayarınıza, bilgisayarınıza, tabletinize yahut akıllı telefonunuza gönderebilirsiniz. Bu kameralar, otomobillerinin park yerinde inançta ve sağlam olduğunu bilerek, araç sahiplerine geceleri muhtaçlık duydukları gönül rahatlığı sağlamak için özel olarak tasarlanmıştır!

Araç içi Kamera ‘nın Neleri Yakalayabildiğine Şaşıracaksınız!

Araç içi kameraların gücünü asla küçümsemeyin! Otomobil kazaları ve beklenmedik olaylarla ilgili çevrimiçi görüntülere bakarsanız, bunların birçoklarının kazara kameraya yakalandığını ve çok azının aslında bilerek kaydedildiğini göreceksiniz. Öteki bir deyişle, araç içi kamera hiç beklemediğiniz şeyleri yakalamanıza yardımcı olabilir.

Araç içi kameraların güvenlik ve yasal açıdan büyük bir yatırım olmasının yanı sıra, bu kameralar aslında birtakım unutulmaz olayları kaydetmenize de yardımcı olabilir. Örneğin, bir Rus araba şoförünün araç kamerası, Rusya’nın üzerinden geçen meteoru kaydetti ve klip, Youtube’da on milyonlarca izlenme sayısına ulaştı.

Diğer otomobillerin karıştığı kazalardan, tez edilen paranormal faaliyetlere ve yol ortasında şaşıran hayvanlara kadar araç kameralarına kaydedilen sayısız diğer beklenmedik olay var. Gösterge paneline monte edilen kamera sayısız farklı halde kullanılabilir!

Araç İçi Kamera Ülkere Nazaran kullanım oranı

Son istatistiklere nazaran, araç kameraları dünya çapında giderek daha tanınan hale geldi ve 2023’te dünya çapında 65 milyondan fazla satıldı. Aşağıdaki tablo, kişi başına satılan ünite sayısına nazaran araç kameralarının en tanınan olduğu birinci on ülkeyi gösteriyor.

Rusya, 2023’te satılan 15 milyondan fazla üniteyle, nüfusun %10’undan fazlasına sahip bir penetrasyon oranıyla araç kamerası kullanımı açısından açık orta başkan pozisyonunda. Bunun nedeni muhtemelen kısmen ülkedeki yüksek kaza oranı ve sigorta dolandırıcılığının yaygınlığıdır. Güney Kore ve Tayvan da araç içi kameraların esas kullanıcıları ortasında yer alıyor; 2023’te her ülkede 5 milyonun üzerinde satış gerçekleşti.

Listedeki öteki ülkeler ortasında 2023’te 3 milyondan fazla araç kamerasının satıldığı Birleşik Krallık ve yol kazaları ve tehlikeli sürüşe ait ispatları yakalamadaki kullanışlılığı nedeniyle araç içi kameraların popülaritesinin son yıllarda arttığı Avustralya yer alıyor.

Genel olarak, araç içi kameraların artan popülaritesi, muhtemelen şoförlere yolda ek bir güvenlik hissi sağlama yeteneklerinden kaynaklanmaktadır. Teknoloji gelişmeye devam ettikçe ve araç içi kameraların maliyeti düşmeye devam ettikçe, dünya çapında daha fazla şoförün bu kıymetli güvenlik ekipmanına yatırım yapmaya başlaması olasıdır.

Ülkelere nazaran Araç içi kamera kullanan şoförlerin yüzdesi

Rusya %71
Tayvan %56
Kore %49
İngiltere %20
ABD %4

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu