Haberler

Bebek Monitörü – Yeni Anneler İçin Bebek Kamerasında Aranacak 4 Özellik

Yeni Anneler İçin Bebek monitöründe Aranacak 4 Özellik

Bebek monitörü bilhassa yeni devir teknolojilerden annelerimize yardımcı olan kıymetli araçlardan. Pekala seçerken nelere dikkat edelim? Hayatınıza küçük bir insanı davet etmek, bilhassa yeni anneler için en unutulmaz anlardan biridir. Ve yakında anne olacak her kişinin öncelikli amaçlarından biri gereksinim duyabileceği tüm eşyaları almak için alışveriş çılgınlığına çıkmaktır. Bununla birlikte, güzel bir model için alışveriş yapmaya çalıştığınızda, mevcut binlerce seçenek ve özellik karşısında size en uygun olanı bunalmanız çokta kolay değildir. Merak etmeyin! Bu sayfa, Bebek monitörünin temelleri ve aramanız gereken gerekli özellikler konusunda size yol gösterecektir.

Bebek monitörü, yeni anneler için her bebek gereci satın alma listesinde yer alan bu temel ögelerden biridir. Bir vakitler sahip olunması hoş bir ekipman olarak kabul edilirken, Bebek monitörü günümüzün ebeveynleri için olmazsa olmaz bir şey haline geldi.

Bebek monitörü Nasıl Çalışır ve Hangi Yaşta Kullanılır?

Bebek monitörü, isminden da anlaşılacağı üzere, bebeğinizi öbür bir odadan izlemenize yardımcı olan elektronik bir aygıttır. Çoğunlukla yeni doğan bebekler için 3-5 yaşına kadar ebeveynlerinden farklı uyuduklarında kullanılır. Bebek telsizleri evvelce yalnızca çocuğunuzun uyanıp ses çıkardığını duymanızı sağlıyordu. Artık bebek monitörleri aslında onları diğer bir odadan takip etmenize, göz kulak olmanıza ve kulak vermenize imkan tanıyor. Bazen meskende olmasanız bile küçük çocuğunuzu denetim etmenize de imkan tanırlar.

Her bebek monitöründe en az iki elektronik modül bulunur; bebeğinizin odasına yerleştirilen bir video-ses kamerası ve yanınızda taşıyabileceğiniz bir uzaktan kumanda. Botslab’ınki üzere birden fazla çağdaş bebek monitörü artık tabletinizden yahut akıllı telefonunuzdan izlemenize imkan tanıyan özel bir uygulamayla birlikte geliyor.

IP kamera, bebeğinizin odasında olup biten her şeyi duymanızı ve görmenizi sağlar ve siz uzaktayken bile küçük çocuğunuzu denetim etmenize imkan tanır. Birtakım beşerler Bebek monitörüni o kadar çok seviyorlar ki, seyahat ederken kullanmak için bile yanlarında getiriyorlar.

En Yeterli Bebek monitörü Özellikleri

Bebek monitörü seçmek, bilhassa ambalajındaki çok sayıda özellik göz önüne alındığında baş karıştırıcı olabilir. Bu kısımda gereksiniminiz olan kimi özellikler ve bunların bebek izleme tecrübenizi nasıl geliştirebilecekleri paylaşılmaktadır.

Yüksek Görüntü Kalitesi

Günümüzde en çok tercih edilen modeller görüntü izleme özelliğine sahiptir. Çocuğunuzu ve yaptığı her hareketi görmenizi ve denetim etmenizi sağlar. Lakin rastgele bir görüntü monitörü işe yaramayacaktır. Daha net detaylar elde etmek için yüksek görüntü kalitesine ve çözünürlüğe sahip bir kamera istiyorsunuz.

720p’nin altına düşmeyen bir bebek monitörü istiyorsunuz. Bütçeniz varsa, küçük çocuğunuzun kristal netliğinde bir görüntüsünü sağlayan 1080p çözünürlüğü tercih etmelisiniz. Ayrıyeten küçük çocuğunuzun uyanık mı yoksa uyuduğunu mu, tükürdüğünü yahut bebek bezi sızıntısını tespit etmeye yardımcı olacak net renkli bir görüntü monitörü de istiyorsunuz.

Bebek Monitörü ‘nde Gece görüşü

HD ekranlı en düzgün bebek monitörleri gece görüşüne sahip olmalıdır. Bu mantıklıdır zira küçük çocuğunuz uyuduğunda yahut kestirdiğinde ışıklar muhtemelen sönecektir. Gece görüşlü kamera ile ışıklar kapalıyken de küçük çocuğunuzu izlemeye devam edebilirsiniz.

Mümkünse renkli gece görüşlü bebek monitörlerini arayın. Geceleri daha uygun kontrast sunarlar ve küçük çocuğunuzun olağan kameralara nazaran daha fazla görsel detayını sağlarlar. Renkli gece görüşüne sahip bir Bebek monitörü seçerken menzil, pil ömrü ve kullanım kolaylığı üzere faktörleri dikkate almak değerlidir.

Kamera Esnekliği

En âlâ bebek kameraları, küçük çocuğunuza daha düzgün görseller sağlamak için uzaktan denetim edilebilen esnek sistemler sunar. Genel olarak birden fazla monitör kamerasında kaydırma, eğme ve yakınlaştırma özellikleri bulunur.

Bu özellik, kameranın görünümünü uygulamadan yahut özel denetim ünitesinden taşımanıza imkan tanır. Bu, küçük çocuğunuzun tam konumunu belirlemenizi sağlar. Bebeğinizi yakından takip etmek yahut yürümeye başladıkları devirde hareket etmeye başladıklarını gözlemlemek bilhassa yararlıdır.

Sağdan sola yatay kaydırma, kamerayı üst ve aşağı eğme ve yakınlaştırma ve uzaklaştırma yapabilmeniz, odanın kusursuz imgesini elde etmenize imkan tanır.

Bebek Monitörü ‘nde Karşılık Verme ve Ninniler

Bu sahip olunması hoş özellik, yatak odasına giderken küçük çocuğunuzla konuşmak ve onu rahatlatmak istiyorsanız yararlıdır. Bu tıpkı vakitte bebeğinizin yaptığınız işi bırakmadan uykuya dalmak için sesinizi duymaya muhtaçlık duyması durumunda da değerlidir.

Dahili ninnilere sahip bir Bebek monitörü, sesinizi duymanın yanı sıra bebeğinizin uyumasına yardımcı olabilir. Monitör, aygıtınızdan seçebileceğiniz çeşitli rahatlatıcı ninniler ve müzikler çalacaktır. Bu bilhassa müziğe düzgün reaksiyon veren bebekler için yararlıdır, daha fazla uyumanıza yahut konut işlerinize devam etmenize imkan tanır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu