Haberler

Vlog için en iyi 2023 aksiyon kameraları

vlog çekmek için en düzgün kameralar

İster YouTube, TikTok yahut Instagram için içerik oluşturuyor olun, en yeterli vlog aksiyon kameraları, izleyicileriniz için yüksek kaliteli vlog’lar kaydetmeyi kolaylaştırır. Gereksinimleriniz ve bütçeniz için harika kamerayı bulmanıza yardımcı olmak için bu kılavuzunu bir ortaya getirdik.

2023’te vlog çekmek için en âlâ kameralar

Burdaki liste Aksiyon kamera gereksiniminizi göz arkası ederek, kameralar ortasında en yeterli tercihi ortaya koymayı gayeler, yazımızın devamında ise Aksiyon halinde yeterli bir Vlog Aksiyon kamerası tercihi yapmanızı kolaylaştırmak, Aşağıdaki liste kompakt yada aksiyon kamera tipi ayırmadan sıralamaktadır;

 1. Sony ZV-1
 2. DJI Pocket 2
 3. Panasonic Lumix GH6
 4. Fujifilm X-S20
 5. GoPro Hero 11 Black

En âlâ aksiyon kamera Listesi

Bu listemizde ise en iy aksiyon kameraları listelemekteyiz, bu liste ise Vlog gereksiniminizi göz arkası ederek oluşturulmuştur;

 1. GoPro Hero11 Black
 2. Akaso Brave 7 LE
 3. Insta360 ONE R 1-Inch Edition
 4. DJI Osmo Action 3
 5. GoPro Max

Aksiyon kamerası ile vlog çekilir mi?

Çekim yaparken kullanılan kamera çok değerlidir. Yüksek çözünürlük ve manzara kalitesi üzere parametrelere ek olarak, aksiyonun yüksek olduğu durumlarda şahane çekim yapması gerekir. Bilhassa hareketli sahnelerde titreşimleri çok olumsuz biçimde yansıtan, hava koşullarına tepti gösteren, örneğin yağmur kar vb. kameralar, vlog çekimi için uygun değildir. Bu nedenle bilhassa Dışarıda ve hareket halinde çekimlerde bilhassa aksiyon kameralar önerilmektedir.

GoPro ile vlog çekilir mi?

GoPro kameralar önde ve artta bulunan LCD ekranları ile çekimleriniz esnasında çekim yaptığınız mevzuyu ya da aksiyonu izleme imkanı tanır. Her vakit çekim yaptığınız kadrajı denetim edebilir, daha az post yapım vakti harcamanıza katkı sağlarsınız. İçeriğinizde daha isabetli çekimler yapabilirsiniz.

Cep telefonu ile vlog çekilir mi?

Peki, içerik oluşturarak gelir elde etmeyen kişilerin, bunun için farklı bir kamera almasına gerek var mı? Aslında yok. Telefon ile çekmek de mümkün. Lakin şayet gelir elde etmek ve kalitenizi yükseltmek istiyorsanız kimi kararlar almalısınız, nerede içerik üreteceksiniz? sabit bir alan mesken yada stüdyo, yada dış yer, tabiat, spor vb. Bu sorular size, Vlog aksiyon kamerası yada Vlog kamerası ortasında gerçek tercihe itecektir, şimdi yeni başlıyor ve bütçeniz yoksa çarçabuk cep telefonu içeriğinizi üretip toplumsal medyada yerinizi almanızı sağlayabilir.

Kamera seçerken nelere dikkat edelim?

Sizin için gerçek aksiyon kamerası neyi ve nasıl çekmeyi sevdiğinize bağlı olsa da, her uygun aksiyon kamerasında olması gereken birtakım temel maharetler vardır. Kimi pürüzlere ve taklalara dayanacak kadar sağlam, ayrıyeten en az birkaç metreye kadar su geçirmez olmalıdır. Ayrıyeten çok şartlarda bile kullanımı ve çalıştırması kolay olmalıdır. Dokunmatik ekranlar, bir aksiyon kamerasını denetim etmeyi kolaylaştırabilir, lakin eldiven giyerek çekim yapmayı planlıyorsanız, fizikî düğmeleri olan bir model seçmek daha mantıklı olabilir.

En düzgün vlog aksiyon kameraları neler?

İçerik üretirken, sizlere bir çok avantaj sağlayacak Aksiyon kamera tercihlerimizi aşağıda bulabilirsiniz;

 • GoPro Hero11 Black
 • DJI Pocket 2
 • Osmo Action
 • GOPRO Max
 • Insta360 ONE R 1-Inch Edition

GoPro Hero 11 Black

Vlog’larınız daha maceralı ise, GoPro Hero 11 Black’in vlog için en güzel aksiyon kamerası olduğunu düşünüyoruz. Fizikî olarak GoPro Hero 10 Black ile birebirdir, fakat dahili yükseltmeler standart olarak daha büyük bir Enduro pil içerir, böylelikle daha uzun müddet kayıt yapabilirsiniz. Yeni sensörünün ayrıyeten 8:9 en uzunluk oranı vardır, bu da kalite kaybı olmadan farklı kanallar için çekimleri tekrar kadrajlama seçeneğinin kilidini açar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu