Haberler

Lityum Polimer Pilin Avantajları

Lityum Polimer Yüksek kapasite sunar ve bu nedenle daha fazla güç tutmak için kullanılabilir. Li-Ion pilin bilakis patlamaya karşı inançlıdır. Şarj kapasitesini bir Li-Ion pil kadar süratli kaybetmez. Bu nedenle ömrü, bir Li-Ion pilden daha yüksek olan 1000 kattan fazladır.

LiPo – Lityum Polimer Pil

Yüksek güç yoğunluğu

Bir lityum-polimer pilin tartısı, birebir hacimdeki bir nikel-kadmiyum yahut nikel-hidrit pilin yarısı kadardır ve hacim, nikel-kadmiyumunkinin %40-50’si ve nikel-hidritinkinin %20-30’udur. tıpkı hacme sahip yüksek kapasiteli bir pil haline getirir.

Lityum Polimer Daha İnce Ebatlar

Sıvı lityum pil, evvel kabuğu özelleştirme ve akabinde müspet ve negatif elektrot materyallerini takma sistemini benimser. Kalınlık 3.6mm’nin altına düştüğünde teknik bir darboğaz olurken, polimer hücrede bu sorun oluşmaz. Kalınlık 1 mm’den az olabilir, bu da inceltme uygulamalarının gelişme tarafı ile uyumludur.

Düşük İç Direnç

Polimer pillerin iç direnci, sıvı pillerden daha azdır, polimer pillerin mevcut iç direnci 35 mΩ’un altında bile olabilir, pil gücünü büyük ölçüde azaltır ve uygulamaların bekleme mühletini tesirli bir halde uzatabilir.

LiPo – Lityum Polimer batarya ayrıntıları

Özelleştirilebilir Şekil

Polimer pil, müşteri talebine nazaran hücre kalınlığını artırabilir yahut azaltabilir. Yeni hücre modelinin geliştirilmesi, ucuz fiyat, kalıp açma döngüsü kısa, hatta kimileri uygulamaların haline nazaran özel formlu pil, pil kabuk alanından tam olarak yararlanmak için, pil kapasitesini güzelleştirin.

Lityum Polimer Pillerde Düzgün Şarj ve Deşarj Özellikleri

4,2 V nominal tansiyona sahip sabit akım ve sabit voltaj şarj aygıtı, LiPo pilin bir ila iki saat içinde büsbütün şarj edilmesini sağlar. Polimer piller, sıvı elektrolitlerden daha kararlı deşarj özelliklerine ve daha yüksek deşarj platformuna sahip koloidal elektrolitler kullanır.

Lipo şarj aygıtı

Yüksek Voltaj

Tek bir LiPo hücrenin çalışma voltajı 3,7v’dir (ortalama), bu da seri bağlı üç nikel-kadmiyum yahut nikel-hidrit pile muadildir.

59.2V Lipo Batarya

Güzel Güvenlik Performansı

Dış paket, sıvı lityum pilin metal kabuğundan farklı bir alüminyum-plastik pakettir. Esnek paketleme teknolojisinin kullanılması ekstra avantajlar sağlar. İç kalitedeki saklı sorun, dış ambalaj deformasyonu yoluyla çabucak ortaya çıkar. Güvenlik saklı sorunu ortaya çıktığında patlamaz, sadece şişer.

Lityum Polimer Uzun Kullanım Ömrü

Normal şartlar altında, lipo pilin şarj ve deşarj döngüsü 500 katı geçebilir.

Kirlilik Yaratmaz

LiPo piller kadmiyum, kurşun ve cıva üzere ziyanlı metaller içermez. Grepow üzere profesyonel pil fabrikaları, ISO14000 etraf sistemi sertifikasını geçmiştir ve eserler AB RoHS yönergesine uygundur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu