Haberler

KABLOSUZ PROJEKTÖR ‘LER HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

Kablosuz projektör satın almak mı istiyorsunuz? Yahut bir projektörü kablosuz yapan şeyin ne olduğunu anlamak ve kablosuz projektör seçmenin mantıklı olup olmadığını mı öğrenmek istiyorsunuz? Bunlardan rastgele biri yahut bununla ilgili öbür bir neden varsa, bu yazının sizin için her şeyi açıklığa kavuşturacağını umuyoruz.
Kablosuz projektörler kimi avantajlar sunar fakat kablosuz irtibat her vakit projektörün fiyat etiketini artırır. Bu nedenle, Kablosuz Projektörler için Wi-Fi kontağının sizin için sağlayacağı yararın, kablosuz projektör satın almanın ekstra maliyetini gereğince haklı çıkaracağından emin olmanız gerekir.

Bir Projektörü Kablosuz Yapan Nedir?

Öncelikle kablosuz projektörün ne olduğunu yahut öteki bir deyişle projektörü kablosuz kılan şeyin ne olduğunu anlayalım.
Genel olarak kablosuz ağ (Wi-Fi) teknolojisi, yüksek süratli İnternet ve ağ kontakları elde etmek için radyo dalgalarını kullanır. Wi-Fi kullandığınızda aygıtlar rastgele bir kablo olmadan bağlanır. Bu aygıtlar birbirleriyle rastgele bir kablo irtibatına gereksinim duymadan irtibat kurabiliyor zira irtibat radyo dalgaları aracılığıyla sağlanıyor.

Kablosuz projektör, kablosuz ilişkiyi kullanma, yani öbür kablosuz özellikli aygıtlara kablosuz bağlantı yoluyla bağlanma imkanına sahip bir projektördür. Projektörde, kablosuz temasları aktifleştirmek için yerleşik bir kablosuz kart bulunabilir yahut bir kablosuz adaptör yahut USB donanım kilidi gerekebilir. Bir projektörü kablosuz olarak kullandığınızda, bu radyo dalgaları aracılığıyla gerçekleşir ve aygıtlarınızı bağlamak için rastgele bir kabloya gerek kalmaz. Bu mutlaka düzenli!

Sunum ortamınızın düzenliliğini artıran pak bir tahlil olmasının yanı sıra, kablosuz ilişkiye sahip olmak birebir vakitte ilişkinize daha fazla esneklik katar. Sunum yapan kişinin VGA yahut HDMI irtibat noktası olmayan lakin kablosuz erişimi olan bir bilgisayarı yahut diğer bir aygıtı varsa, kablosuz projektöre sahip olmak sunumun kablosuz olarak devam edebileceği manasına gelir.
Bazı projektörler kutudan kablosuz olarak çıkar. Üretici, ekseriyetle bir WiFi kartı olmak üzere gerekli kablosuz özellikleri oluşturur. Bu tıp kablosuz projektörler, yerleşik Epson ELPAP10 USB Dongle’a sahip büsbütün Epson EB-X41 Kablosuz Projektöre sahipken, başka birçok projektör, kablosuz ilişkiyi aktifleştirmek için bir USB aygıtı (USB kablosuz adaptör yahut USB kablosuz donanım kilidi olarak adlandırılır) kullanır.
Kablosuz temaslarını aktifleştirmek için bir USB kablosuz adaptör (donanım kilidi) gerektiren projektörler için iki ana tedarik seçeneği bulacaksınız: adaptör projektörle birlikte projektör paketinde verilir yahut verilmez. İkinci durumda, kablosuz temas üretici tarafından isteğe bağlı hale getirilmiştir.
İsteğe bağlı kablosuz fikri, kablosuz adaptörün maliyetinin, pakette olduğundan farklı olarak eser maliyetine dahil olmamasıdır. İsteğe bağlı kablosuz, üreticinin bir kablosuz projektör oluşturduğu, fakat USB adaptörünü eser kartonuna dahil etmediği, adaptörü (ayrı olarak satılır) satın alıp almayacağınıza yahut projektörünüzü VGA, HDMI vb. kablolarla kullanmaya devam edip etmeyeceğinize karar vermenize imkan tanır.

Kablosuz projektörün çoklukla HDMI, VGA vb. üzere diğer irtibat seçeneklerine sahip olacağı vurgulanmalıdır. Bu, şayet isterseniz onu hala kablolarla bağlayabileceğiniz manasına gelir. Projektöre bağlanacak aygıtın kablosuz irtibata sahip olmadığı tespit edildiğinde bu gerekli olacaktır.

Ayrıca, uyumlu bir üniversal kablosuz adaptör edinirseniz öbür projektörlerin birçoklarının kablosuz olarak da kullanılabileceğini unutmayın. Bu, kablosuz olmayan mevcut projektörünüzün eşleşen bir üniversal adaptörle kablosuz olarak kullanılabileceği manasına gelir. Bu pek de kolay değil zira öncelikle bunu etkinleştirebilecek kozmik bir kablosuz adaptör bulmanız gerekiyor. Bu türlü bir aygıta Airtime denir. InFocus LiteShow da bir mümkünlük. Lakin bu aygıtlardan birini bulmakta zorlanabileceğiniz için, artık bir projektör satın alıyorsanız, direkt bir kablosuz projektör satın almanız önerilir. Yani gereksiniminiz olan şey kablosuz bir projektörse.

Kablosuz Projektör ‘lerin Avantajları

Kablosuz projektörlerin maliyeti, kablosuz olmayan muadilleri olan projektörlerden çok daha fazladır. İsteğe bağlı kablosuz özelliği olan projektörler için, USB kablosuz adaptörünü satın almak istiyorsanız hayli büyük bir meblağ ödemeniz gerekecektir. Bu, kablosuz bir projektöre önemli olarak gereksiniminiz olup olmadığına hakikaten karar vermeniz gerektiği manasına gelir. Kablosuz ilişkinin bir fiyat etiketi vardır!
Kablosuz ilişkiye geçip geçmeyeceğinize karar vermek için yardıma gereksiniminiz varsa, kablosuz projektörlerin ek maliyetle karşılaştırmanız gereken avantajları şunlardır:

Kablosuz Projektör ‘de Bağlantı

Kablo kümesi olmayan bir ortama sahip olmak katiyen daha nizamlı ve daha nezihtir. Sırf kablosuz ilişki kullanırsanız, temas kabloları odayı kirletmez ve bu katiyetle daha lüks olur.

Yumuşak bir geçiş

Birden fazla sunumunuz olduğunda, kabloları kullanmak, sunum yapan kişinin aygıt değiştirmesi nedeniyle kabloları çıkarıp tekrar takmak için çoklukla biraz vakit gerektirir. Kablosuz projektörle geçiş gecikmeleri olmadan yola çıkmak kolaydır. Bir sunum yapan kişi açıkken bile bir sonraki sunucu bağlanabilir ve hazır olabilir.

Kablolardan Tasarruf Edin

Kablosuz projektör kullanmaya karar verirseniz ve kablo bağlamamayı tercih ederseniz, bu sırf VGA, HDMI yahut başka ilişki kablolarının potansiyel maliyetinden tasarruf edileceği manasına gelir.

Daha Fazla Esneklik

Kullanıcı kablosuz kapsama alanı içindeki rastgele bir uygun pozisyonda olsa da projektöre bağlanabilir. Kablo ilişkisinde, kablonun bittiği yerle, yani aygıtınızı tutacağınız ve kabloyu takacağınız yerle sınırlısınız.

Hangi Kablosuz Projektör Satın Alınır?

Kablosuz projektör almaya karar verdiyseniz tekrar de hangi kablosuz projektörü satın alacağınızı seçmeniz gerekir. Baht yapıtı, size bir avantaj sağlayabiliriz. Çevrimiçi kablosuz projektörler kategorimiz size ortalarından seçim yapabileceğiniz bir dizi kablosuz projektör gösterecektir. Onlara buradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca USB donanım kilidi gerektiren bir kablosuz projektörünüz varsa satın alabileceğiniz birtakım projektör USB kablosuz adaptörleri (kablosuz donanım kilitleri) de sunuyoruz. Stoklarımızda projektörünüzle uyumlu rastgele bir eser olup olmadığını denetim etmeniz kafidir. Mevcut USB kablosuz adaptörlerini görmek için bu aksesuarlar sayfasına gidin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu