Haberler

Hava Fritöz – Airfryer da ne pişirebiliriz?

Hava Fritöz de Sizin için en güzel yemek elbette şahsî tercihe bağlı. Brokoli, Brüksel lahanası, patates, kabak, mantar ve soğan ve karnabahar üzere sebzelerin hepsi Airfry’da inanılmaz oluyor. Ana yemeğinizi Air Fryer ‘da da yapabilirsiniz. Tofu, tavuk budu, köfte, pirzola, kızarmış tavuk… hatta biftek üzere proteinlerle efsane pişirir. İşte uzmanların bu yeni ortaya çıkan mutfağın olmazsa olmazlarından keyif aldığı teklifler,

Aşağıda, airfryer da ne pişireceğinize dair en âlâ tekliflerimizi ve ayrıyeten lezzetli yemekler için en âlâ sonuçları elde etmeye yönelik ipuçlarını görebilirsiniz.

Hava Fritöz Tavuk Parmesan

Çıtır altın tavuğun rastgele bir yağ kullanılmadan elde edilebilmesi şaşırtıcıdır (hava fritözünün bunu ne kadar süratli yapabildiğinden bahsetmiyorum bile!). Fırınınızı açmanıza yahut set üstü ocağınızı yağlı bir biçimde kirletmenize gerek yok: Bu tavuk Parm’ın tadı, oraya ulaşmak için çok daha az uğraşla klasik versiyonu kadar hoştur.

Hava fritözü peynirinizi bile eritecek ve eksiksiz peynirli, çıtır bir lokma için kızartacak! Pişirmek için yalnızca 10 dakika ve peyniri kızartmak için 3 dakika daha ve asla gerine bakmayacaksın. Bu tanım, bilhassa dışarısı sıcaksa, vakit ve güç tasarrufu sağlar. Daha az uğraş gerektiren fikirler mi arıyorsunuz? Kolay, yaz dostu akşam yemekleri ile karşınızdayız.

Hava Fritöz Patates

Fritöz, patatesler üzerinde bir çeşit sihir yapar; her tarafı ekstra çıtır olur ve içleri kusursuz biçimde yumuşak kalır. Bunları şimdiye kadarki en lezzetli patatesler yapmak için tüm baharatların birbirine yapışması için onları biraz yağa atın.

Hava fritözü için hangi patatesler en uygunudur?
Bebek patatesler hava fritözü için favorimizdir – hakikaten her çeşit işe fayda, lakin bebek Yukon altın yahut kırmızı patates aramanızı öneririz.

Patateslerimi kızartmadan evvel kaynatmam gerekir mi?
Kaynatmaya gerek yok! Hava fritözü, bu minik patateslerin tüm işini yapacak ve onları yumuşak ve içten pişmiş halde tutacaktır.

Çıtır çıtır patates kızartması için ipuçları:
— Partiler halinde pişirin. Tanımı ikiye katlıyorsanız, partiler halinde pişirdiğinizden emin olun! Azamî çıtırlık için pişirirken patateslerinizin tek bir katmanda olmasını istiyorsunuz (bize itimadın, buna değer).
— Karıştırın ve sallayın. Patateslerinizin eşit formda pişmesi için, pişerken en az bir sefer sepetteki patateslerinizi sallayıp karıştırdığınızdan emin olun.

Havada Fritöz Sığır Eti ve Brokoli

Bu klasik Çin-Amerikan yemeği, yumuşak sığır eti şeritleri, kusursuz pişmiş brokoli çiçeği ve tuzlu-tatlı bir sos içerir. Bonus: Yalnızca 30 dakika sürdüğü için paket servisten bile daha süratli olabilir!

Soslar fritözde her vakit yiyeceğe yapışmadığından, hepsini bir ortada pişirmeye çalışmak yerine sosu yoğunlaşana kadar mikrodalgada pişirmek ve havayla kızartılmış sığır eti ve brokoli ile karıştırmaktır. Paket servis hissini tamamlamak için beyaz pirinçle servis yapın yahut daha sağlıklı bir yemek için bir kepçe kahverengi pirinç ekleyin.

Hava Fritöz Somon

Şimdiye kadarki en süratli deniz eserleri yemeği için fritözünüzü açın. Bu somon yalnızca 10 dakikada pişiyor ve içi harika bir formda yumuşak ve pul pul dökülüyor ve olağanüstü bir üst kabukla çıkıyor. Tatlı hardal doruğu bunu aşar, lakin en sevdiğiniz turşuyu da değiştirmekten çekinmeyin.

Şimdiye kadarki en süratli yemek için fritözünüzü açın. Bu somon yalnızca 10 dakikada pişiyor ve içi harika bir biçimde yumuşak ve pul pul dökülüyor ve mükemmel bir üst kabukla çıkıyor. Tatlı hardal sosu, bunu en sevdiğimiz somon yemeklerinden biri yapıyor.

Hava Fritöz Fıstık Ezmeli Çikolatalı Kurabiye

Bu küçük kurabiyelerin bir tutam tuz hariç (muhtemelen birçok esasen elinizin altında olan!) yalnızca altı materyale sahip olduğuna inanamayacaksınız. Onları atıştırmak ve beslenme çantasında daha kolay paketlemek için küçük yaptık.

Fıstık ezmesi ve çikolatadan daha uygun bir lezzet kombinasyonu var mı? Gerçekten, bekleyeceğiz. İkilinin bir klasik olmasının bir nedeni var: Çikolatalı tatlı ve acı notalar, fıstık ezmesinin hafif tatlı nitelikleriyle harika bir biçimde tamamlanıyor. Burada, fıstık ezmeli kurabiye hamuru tabanına sahip ve birkaç kesim çikolata ile doruğunda, ısırık büyüklüğünde kurabiyelerde cennette yapılmış bir eşleşme.

Hava Fritöz Tavuk Kanadı

Kızarmış tavuk kanatları lezzetlidir lakin ortalığı karıştırırlar. Bu fritöz kanatları muhteşem kolay ve derin yağda kızartılmış çeşit kadar çıtır çıtır. Biz bağımlıyız!

Çıtır çıtır kanatlar için en değerli ipucumuz:
Mümkün olan en çıtır kanatlar için, baharatlamadan evvel tavuğunuzu kağıt havlularla büsbütün kurulayın. Daha da yeterlisi, baharatlamadan evvel kanatlarınızı buzdolabında bir yahut iki saat açıkta soğumaya bırakın. Ekstra gevrek için ikinci ipucumuz? Her şey fritözünüzdeki sıcaklık ve müddet ile ilgilidir.

Tüm yiyecekler hava fritözünde pişirilebilir mi?

Bazı yiyecekler fritözde çıtır çıtır ve sulu hale gelse de, başkaları dağınık yahut kuru olabilir. Profesyoneller donmuş yiyecekler, kurabiyeler ve pastırma hazırlarken havalı fritöz kullanmanızı önerir. Hava fritözünüze çok baharatlı yiyecekler, ıslak hamurlar ve peynir koymaktan kaçının – ortalığı dağıtabilirler.

Airfryer’a çiğ et koyabilir misiniz?

Çiğ eti büsbütün çözülmüş, baharatlanmış ve izlenmişse fritözde pişirmek inançlıdır. Tavuk kesimleri yahut patates kızartması da dahil olmak üzere tam olarak pişirilmiş birtakım yiyecekler fritöze dondurularak yerleştirilebilir. Bununla birlikte, çiğ ette daha eşit pişirme ve lezzetli bir son eser sağlamak için buzunun güzelce çözülmesi önerilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu