Haberler

Araç İçi Kamera Nasıl Kurulur? Nelere dikkat edilir?

360 G300H Araç içi kamera

Aracınıza bir araç içi kamera takmak için bu adımları izleyin. Bu kolay talimatlar, neredeyse tüm araç kameraları için geçerlidir.

Adım 1: Mikro SD hafıza Kartınızı Araç içi kameranıza takın

SD yahut Micro SD kartı, hafıza kartı yuvasına dikkatlice yerleştirin. Mikro SD kartlar kameranız için formatlanmamış olabilir, menüde hafıza kartını formatlamanız gerekecektir. Araç içi kamera için Hafıza kartı seçerken aksiyon kameralarda olduğu üzere Class 10 ve üzeri, mümkünse yazma suratı yüksek kartlar tercih edin. Telefonlar için kâfi olabilen Class4 kartlar kameralarda çalışmayacaktır.

Adım 2: Araç içi Kameranızın temas aparatını takın, Vakumlu yada yapışkan bant

Araç içi kameranızı sürücünün görüşünü engellemeyecek bir alana yerleştirin. 3M bant kullanıyorsanız temasınız sabit olacağından bandı açmadan evvel yerini denetim etmeyi unutmayın, daha sonra açarak sabitleyin. Tekrar sökmeniz gerektiğinde bandın yerinden çıkması için saç kurutma makinesi yada gibisi prosedürlerle ile ısıtmanız kâfi olacaktır.

Adım 3: Güç kablosunu güç kaynağına takın

Güç kablosunu aracınızın elektrik prizine (örneğin çakmaklık yada usb çıkışına) takın. Çoklukla temas kabloları döşeme etrafından dolaştırılarak sabitlenebilecek kadar uzundur, kullanım sırasında görüş açınızı engellemeyecek ve dolanmayacak halde kabloyu saklayın ve sabitleyin.

Araç içi kameraların birçok Çakmaklık şarj başlığı yahut USB kablo ile gelir (G500H Araçiçi kamera kutu içeriği)

Adım 4: Kayıt ışığının yandığından yada uygulama ile bağlanarak çalıştığından emin olun

Birçok araç içi kamera üzerinde kayıt ışığı bulundurur, kamera modeline nazaran şayet bulunmuyorsa telefonunuza yüklediğiniz uygulama yardımı ile kayıt alıp almadığını denetim edebilirsiniz.

Araç kameralarının birden fazla fişe takıldığında otomatik olarak kayıt yapar. Araç kameranızın modeline bağlı olarak, kayıt ışığı kırmızı, mavi yahut diğer bir renkte olabilir ve kayıt sırasında sabit kalabilir yahut yanıp sönebilir. Kayıt yaptığınızdan emin olmak için kullanım kılavuzunuzu denetim edin.

G500H Araç Kamerası Uygulama Denetimi

Artık araç kamerası tarafından korunuyorsunuz!

Lütfen araç kullanırken araç içi kameranızla rastgele bir şey yapmaya çalışmayın! Bunu ne kadar vurgulasak azdır, ayarlarda yapılacak rastgele bir değişiklik, görüntü oynatma vb. süreçler siz inançlı bir formda yoldan ayrılarak durana kadar bekleyebilir. Lütfen kendi güvenliğiniz ve etrafınızdaki başka şahısların güvenliği için araç kameranızla rastgele bir şey yapmadan evvel kenara çekin.

Her vakit olduğu üzere, inançlı sürün!

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu