Haberler

Akü takviye Cihazları Nasıl Çalışır?

Muhtemelen başınıza geldi: nihayet birkaç saatlik işten sonra yahut uzun bir seyahatten yeni döndüğünüzde, aracınıza gidiyorsunuz. Şoför koltuğuna geçip motoru çalıştırmaya çalışıyorsunuz – lakin bir türlü çalışmıyor. İster eski bir akü, ister dışarıdayken ezkaza ışıkları açık bırakmış olun, bitmiş bir akü gününüzü mahvedebilir. Otomotiv güvenlik uzmanları, otomobilinizde her vakit aktarma kabloları taşımanızı tavsiye eder, lakin etrafta size yardımcı olacak öteki biri yoksa bu sizin için pek güzel olmaz. Bir Akü Destek aygıtını yanınızda taşımak sizi süratli ve inançlı bir formda yola geri döndürebilir. Yoldan geçen birinden yardım alıp aracınızı destek ile çalıştırmaya gerek kalmadan yola geri dönmenize faydalar.

Akü Destek aygıtı nedir, neye fayda?

Akü Destek aygıtları yada Jump starter, motorunuzu çalıştırmak için kâfi gücü sağlamak üzere özel bir yüksek akımlı Lityum-İyon pil kullanarak çalışır. Bu piller tekrar şarj edilebilir. Birçok vakit birden fazla aracı tek bir şarjla çalıştırabilirler ve hatta kimi modeller, akıllı telefonlar yahut tabletler üzere aygıtlarınızı şarj etmek ve onlara güç sağlamak için taşınabilir bir güç bankası misyonu görebilir. Birçok portatif destek marş motoru, akaryakıtlı ve dizel motorlu binek arabalarda ve hafif hizmet kamyonlarında soğuk hava nedeniyle çalışmayan, ışıklar açık bırakılmış yahut yakılmamış bir aküyü kolay kolay çalıştırabilecek formda tasarlanmıştır. bir müddet sürdü.

Akü Destek aygıtları çok hedefli olabilir, Powerbank, Flaşör ve hatta Kompressör.

Akü Destek Aygıtı Nasıl Kullanılır?

Portatif Akü Destek Aygıtını nasıl kullanacağınız modele bağlı olacaktır. Aracınızı inançlı ve tesirli bir halde çalıştırmak için her vakit üretici talimatlarını okumalı ve bunlara uymalısınız.

Kolay kullanım. Kısa 4 adımda aracınızı çalıştırın.

Doğrudan Aküye Temas ile Akü Destek Aygıtı Kullanımı

  • Takviye kablosu kıskaçlarını Akü Kutup başlarına bağlayın (önce Kırmızıyı Artıya, sonra Siyahı Negatife)
  • Takviye kablosunu aygıtınıza bağlayın
  • Takviye kablosu üzerindeki yeşil LED’in yanmasını bekleyin ve akabinde aracınızı çalıştırın.
  • Takviye kablosunu aygıtınızdan ve akabinde aküden karşıt sırada (Siyah sonra kırmızı kablolar) ayırın.

Araç birkaç denemeden sonra çalışmazsa, akünün aşırı ısınmasını önlemek için destek marşınızın çalışmayı durdurabileceğini (veya “kurtarma moduna” girebileceğini) unutmayın. Bu, araç aküsü destek ile çalıştırılamayacak kadar boşalmışsa meydana gelebilir.

Jump starter İnançlı midir?

Üreticinin talimatlarına nazaran kullanıldığında destekler tamamen güvenlidir ve araç aküsünün bitmesi durumunda elinizin altında olması inanılmaz derecede yararlı bir araçtır. Yol yardımının size gelmesini beklemeniz yahut otomobilinizi yahut kamyonunuzu çalıştırırken yardım istemek için yoldan geçen bir aracı durdurmanız gerekmeyecek. Hatta birtakım durumlarda aracınız, destek kablolarının diğer bir araçtan akünüze ulaşmasını zorlaştıracak yahut imkansız kılacak formda park edilmiş olabilir, bu da kendi destek cihazınıza sahip olmanızı değer biçilmez kılar.

Utrai Akü Destek Aygıtı ekstra güvenlik sağlar ve inançlıdır.

Herhangi bir taşınabilir akü destek aygıtını kullanmadan evvel, tamamen şarj olduğundan ve tüm kabloların ve fişlerin güzel durumda olduğundan emin olun. Hasar görmüş yahut üzerinde değişiklik yapılmış, suya batırılmış yahut yağmura, kara yahut öbür neme maruz kalmış bir aygıtı asla uzun mühlet kullanmayın. Portatif destek aygıtları, propan tanklarının yakını yahut bir teknenin yetersiz havalandırılan sintinesi üzere yanıcı duman yahut gazların bulunduğu ortamlarda yahut kıvılcımların yahut açık alevin (sigara dahil) yakınında kullanılmamalıdır.

Aracınız tam şarjlı bir destek aygıtı kullandıktan sonra çalışmazsa, akü büsbütün bitmiş yahut hasar görmüş olabilir yahut marş motoru, alternatör yahut diğer bir sistemle ilgili bir meseleniz olabilir. Boşalmış bir akünün ötesine geçen altta yatan bir sorun olup olmadığını belirlemek için otomobilinizi bir tamirciye götürmek en güzelidir. Her durumda, taşınabilir bir jump starter kendiniz, sevdikleriniz ve hatta başka mahsur şoförler için inanılmaz derecede faydalı bir araç olabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu