Haberler

Projeksiyon cihazını Android TV olarak nasıl kullanırız ?

Projeksiyon aygıtınızı çarçabuk Android TV ‘ye çevirin

Herhangi bir projektörü Android TV olarak kullanabilirsiniz, projektörünüzde şurası bir android sistem yoksa ek donanıma gereksiniminiz olacaktır (Telefon, tablet, TV çubukları yahut kutuları vb.). Projektörünüzde yerleşik uygulamalar varsa Smart TV’lerde olduğu üzere, onu kutudan çıkar çıkmaz TV olarak kullanabilirsiniz. Projektörünüze bir yayın akış aygıtı (streaming), PC, TV stick, TV box yahut TV alıcısı da bağlayabilirsiniz.

Projektörümde Android TV var mı nasıl anlarım?

Projektörlerde ekseriyetle iki halde bulunurlar. Bunlardan birincisi üreticinin kendi yazılımı ve uygulama dükkanı ile oburu ise direkt bir Telefonda olduğu üzere Play Store barındırarak. Projektörünüzü açtığınıza şayet ana ekranında Aptoid TV yada gibisi bir uygulama dükkanı olup olmadığı denetim edebilirsiniz. Her ikiside bulunmuyorsa, bir TV çubuğu yada media box satın alarak çarçabuk Android TV’ye çevirebilirsiniz.

Projeksiyon Aygıtı İle TV Bağlanır mı?

Projeksiyon aygıtlarınızı tıpkı vakitte televizyona bağlayabilmenizde mümkündür. Bu bağlama sürecini belli kablolarla yapabilirsiniz. VGA ya da HDMI kablolarının bir ucunu projeksiyona bir ucunu da televizyonunuzdaki uydu alıcısına bağlamalısınız. Bunu yaptığınızda karşınıza birtakım seçenekler çıkacaktır. Örneğin VGA kablosu ile irtibat sağladıysanız televizyonunuzda kaynak olarak VGA kaynağını seçin. Lakin unutmayın ki bu kablo yalnızca imgeyi sağlayabilmek için kullanılır. Seste istiyorsanız HDMI kablo kullanın ya da ayrıyeten bir ses sistemi edinmeniz gerekir. Bu biçimde televizyonunuzu çok rahatlıkla projeksiyon aygıtınıza bağlayabilirsiniz.

Android TV Nedir Ne işe Fayda? Nasıl Kullanılır?

Son vakitlerde çok tanınan olan Android Boxlar televizyonu harici bir kaynak sinyaline bağlayan aygıtlardır. Bu aygıtlar güçlü içeriği Projektör ekranı üzerinden görüntüleyebilecek biçimdedir. Projeksiyon içeriğine sıkıştıran aygıt olarak tanımlayabiliriz.

Mediaplayer desteğide sağlayabilen bu aygıtlar istediğiniz dizi, sinema ve görüntü içeriğini izlemeniz için özel olarak tasarlanmış. Android uygulamaların tamamını çalıştırılmasına müsaade veren aygıtlar.

TV Box aygıtınız Android işletim sistemine sahipse birinci uygulama yükleme usulü Google Play mağazasını kullanmaktadır. Oturum açmak ve uygulamaları indirmek için bir gmail hesabı açabilirsiniz yahut var olan bir hesabınızla giriş yapın.

TV Box, TV Stick, TV Box Projektöre nasıl bağlanır?

HDMI kablonun bir ucunu projeksiyona bir ucunu da yayın sağlayan aygıtın HDMI girişine bağlayın. Projektörünüzde giriş (Input) olarak HDMI seçin. Bu kadar kolay.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu