Haberler

Osmo Action ile Gece Sinematik Timelapse Nasıl Çekilir?

Osmo Action, sadece gündüz değil, gece de dinamik çekimler yapmak için tasarlandı.

Şehir trafiğinin büyüleyici ışıkları, çekimlerinize yeni ve yaratıcı bir bakış açısı sağlayabilir. Osmo Action‘ınızla ilgi cazibeli gece çekimleri yapmak, birtakım kolay ipuçlarını keşfetmek için okumaya devam edin.

1- Osmo Action’ı Bir Araca Bağlayın

Timelapse’inize eşsiz bir bakış açısı eklemek için, kayıt sırasında Osmo Action’ı bir araca takmanızı öneririz. Bunu yapmak için bir Osmo Action Yapıştırıcı Montaj Modülü ve Kamera Çerçevesi kullanabilirsiniz.

Her cinsten araca takılan ve farklı açılarda ayarlanan Osmo Action ile oluşturulan içeriklerden kimi örnekleri burada bulabilirsiniz:

2- Rotanızı Planlayın

Bu cins Timelapse çekimleri için en âlâ şartlar, yol boyunca çok sayıda ışığın olduğu düz rotalardır. Ek olarak, kayıt sırasında uzun duraklamalar dinamik etkiyi azaltacağından, çok fazla trafik ışığı yahut ağır trafik olan yollardan kaçınmak en uygunudur.

3- Timelapse’i seçin

Osmo Action’ın art ekranı aracılığıyla çekim modunu kolaylıkla Timelapse’e değiştirebilirsiniz.
Ardından çekim aralığını ve müddetini ayarlayın.

4- Deklanşör Suratını Ayarlayın

Bulanık ışıkların hoş bir efektini yaratmak için deklanşör suratını 2-3 saniyeye düşürmenizi öneririz.

Yavaş deklanşör suratı nedeniyle imaj çok parlaksa, parlaklığı dengelemeye yardımcı olması için ND filtreleri kullanmak isteyebilirsiniz.

5- Kayda Başlayın

Hazırlığı tamamladıktan sonra, kayda başlamak için deklanşöre basın. Kayıt bittikten sonra son işlemeyi otomatik olarak tamamlayacaktır.

Osmo Action ile Timelapse görüntüler çekme hakkında daha fazla bilgi edinmek için bu eğitime göz atın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu