Haberler

Araç İçi Kamera ‘nızdan en iyi performansı elde edin!

Araç içi Kamera ‘sı hakikat bir formda kurulduğunda ve ayarları tercihlerinize nazaran yapılandırdığınızda, kullanım ömrünün büyük bir kısmı boyunca çabucak hemen ayarlanır ve unutulur.
Kendinizi sadece görüntülere erişmeniz gerektiğinde (umarım o denli değildir) Araç Kamerasına dokunurken bulursunuz, lakin bizce yapmanız gereken kimi devam eden şeyler var:

Bizden kaliteli bir Araç içi Kamera satın aldınız
Doğru biçimde yüklediniz ve her şey yolunda görünüyor
Siz yoldayken ve/veya park halindeyken kayıt yapıyor
Peki artık ne yapacağım? Araç İçi Kameranın bakımını yapmalı mıyım yoksa kendi işini yapmasına müsaade mi vermeliyim?

Araç İçi Kamera nızda Yüksek kaliteli bir Mikro SD kart kullanın

Mikro SD kartın kalitesi Araç İçi Kameranın fonksiyonelliğini artırabilir yahut bozabilir. Kaliteli bir Araç Kamerası satın alma uğraşına girdiniz, bu nedenle kaliteli bir Mikro SD kart kullandığınızdan emin olun. Araç İçi Kameranın hakikat halde çalışıp görüntü evraklarını kaydedebilmesini sağlamak için her vakit önerilen Mikro SD kartı kullanın.

Araç İçi Kameranızda Mikro SD kartı tertipli olarak biçimlendirin

Mikro SD kartın formatlanması, kartı siler ve sıfırlar. Tertipli biçimlendirme, bozuk görüntü belgelerini önleyebilir ve kartın en düzgün durumda olmasını sağlar.
Temel kuralımız Micro SD kartı en azından ayda bir defa formatlamaktır. Her ayın başında kartı biçimlendirmeyi deneyin. Biçimlendirme, Dash Cam’ın kendisinden (biçimlendirme düğmesini basılı tutarak), Dash Cam uygulamasından yahut bilgisayarda Dash Cam yazılımı aracılığıyla yapılabilir. Gerçek formatın kullanılmasını sağladığı için her vakit Araç Kamerası aracılığıyla yahut uygulama üzerinden formatlama yapmanızı öneririz.
Tüm Mikro SD kartlar sonunda yıpranır ve Araç Kamerasında arızalanır, bu kaçınılmazdır. Mikro SD kartlar, Araç Kamerasında kullanıldığında büyük ölçüde gerilim altındadır. Daima olarak görüntüleri kaydedip yine döngüye alıyorlar ve ayrıyeten otomobilde çok yüksek sıcaklıklara maruz kalıyorlar. Mikro SD kartların hudutlu bir kullanım ömrü vardır ve bu nedenle eninde sonunda değiştirilmeleri gerekecektir. Mikro SD kartlarımızın 12 ay sonra, kimilerinin ise 24 ay sonra yıprandığını gördük. Uzun ömür, kullanım ölçüsü ve sıcaklık şartları üzere birçok dış faktöre bağlıdır.
Düzenli biçimlendirme, Mikro SD kartın ömrünü uzatmaya yardımcı olabilir.

Araç İçi Kameranızda ayarlarını gereksinimlerinize nazaran yapılandırın

Tüm Araç Kameraları, çoğunlukla değiştirmeniz gereken fabrika ayarlarıyla ayarlanmıştır. Araç Kamerasını kullanırken, kimi ayarları gerçek yapana kadar ince ayar yapmanız gerektiğini fark edebilirsiniz.
Örneğin, g-sensörü hassasiyetinin aracınız için çok yüksek ayarlanmış olduğunu görebilirsiniz. Bu, sürat tümseğinin üzerinden geçmeniz durumunda Araç Kamerasının yanlış “darbe” evrakları kaydetmesine neden olur. En uygun noktayı bulana kadar bu üzere ayarları değiştirmeniz gerekebilir.
Hareket algılama hassasiyeti üzere park modu ayarlarının da ayarlanması gerekebilir.
Bu nedenle, birinci kurulumunuzun kusursuz olmasını beklemeyin. Birkaç şoförde ayarların değiştirilmesi olağandır.

Yanlışsız GMT’yi (Greenwich Ortalama Saati) ayarlayın

Araç Kamerasında GPS varsa pozisyonunuz için yanlışsız GMT’nin ayarlandığından emin olun. Başlatma sırasında Dash Cam GPS, ayarladığınız GMT’ye nazaran uydulara bağlanacaktır. Bağlandıktan sonra Araç Kamerası pozisyonunuzun tarih ve saatini otomatik olarak ayarlayacaktır. GMT yanlışsız ayarlanmamışsa görüntü evrakları, evraklar üzerinde farklı bir tarih ve saat damgası gösterecektir.
GMT’nin kimi eyaletler için değişebileceğini unutmayın. Örneğin, VIC’de yaz saati uygulaması dışında GMT +10:00’dır. Yaz saati uygulaması sırasında +11:00’dır. Yani konutunuzun saatlerini değiştirirken Araç Kamerası saatinizi de değiştirin.

Hoparlörün ve sesli bildirimlerin AÇIK olduğundan emin olun

Özellikle ekransız Araç Kameraları için hoparlörü ve sesli bildirimleri AÇIK bırakmanızı ehemmiyetle tavsiye ederiz. Sesli bildirimlerin sesi kapatılırsa Araç Kamerasından rastgele bir kritik bilgi yahut geri bildirim duymazsınız.
Araç Kamerası yahut Mikro SD kartta bir sorun varsa olağanda sesli bir bildirim sizi uyaracaktır. Bu bildirimlerin sesi kapatılırsa, araçlarınızı Araç Kamerasının kayıt yaptığını düşünerek mütevazı bir formda sürdüreceksiniz.
Bir yanılgı varsa Araç Kameraları, kusur çözülene kadar kayıt yapmaz. Bu nedenle, Dash Cam her başlatıldığında yanılgıyı kaçırırsanız kayıt yapmayacaktır.
Ayrıca açılışta Araç Kamerasını duymak da inanç verici. Birden fazla Araç Kamerası açılışta “kayıt başladı” diyecektir. Kaydedildiğine dair garanti vermek için bu bildirimlere kulak verin.
Bazı Araç Kameralarında şeritten ayrılma uyarısı vb. üzere “güvenlik uyarıları” bulunur. Bunları rahatsız edici bulursanız, ekseriyetle başka değerli yanılgı bildirimlerinden başka olarak susturulabilirler.
Başlangıçta Dash Cam‘ınızı dinleyin, kayıt yaptığını duyduğunuzdan emin olun. Ayrıyeten park ederken de dinleyin. Park modu Araç Kameraları için, motoru kapattığınızda park modu kaydına geçtiği size bildirilecektir. Tekrar sürüşe başladığınızda Araç Kameraları, olağan sürüş kaydının tekrar başladığı konusunda sizi uyaracaktır.
Ekranı olan Araç Kameraları için, başlatma sırasında ekrandaki kusurları inançlı bir halde denetim edin.
Önemli yanlışların birçoklarında sesli bir ihtar bulunur, bu nedenle bunlar çok

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu