Haberler

360+ G300H ÜRÜN İNCELEME

360+ G300H’den beklenecek beş özellik

G300H araç içi kamera Eksiksiz bir tahlil. 360’ın G300H’si eksiksiz bir pakettir. Otomobilinize kurmak ve çalıştırmak için gereksiniminiz olan her şeyle birlikte gelir. Kamera, ön camınıza takmak için yapışkan bir sinema, uzun bir güç kablosu ve çakmak adaptörü ve hatta kameraya girip kayıtları saklamak için bir microSD kart içerecektir. Yani aygıt için 79 doların üzerinde ekstra bir şey harcamanıza gerek kalmayacak.

Ayrıntılı görüntü Uygun fiyatlı aygıtlarla manzara kalitesi açısından büyük bir fedakarlık yapacağınızdan kaygı duyabilirsiniz. Lakin G300H, bütçe rakiplerinin birçoklarının özelliklerini aşıyor. Kamera sensörünün kendisi, 1080p’den daha fazla ince detay ekleyen 1296p çözünürlük sunuyor. Kamera birebir vakitte çok geniş, 160 derecelik bir görüş alanı da yakalayabiliyor, böylelikle bir olay olması durumunda etraftakilerin daha fazlası görüntüye çekilecek. Ayrıyeten imajları daha kullanışlı hale getirmek için gece görüşünü renkli olarak kaydedebilir.

Sürekli kayıt G300H epeyce küçük bir 32GB hafıza kartına sahip olsa da, alanının tükenmesi konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kilometrelerce kayıt yapmaya devam edebilir. Bellek kartı dolduğunda kamera otomatik olarak eski manzaraların üzerine yazacaktır. Bu formda, depolama alanını kendiniz yönetmek zorunda kalmazsınız yahut siz sürüşün ortasındayken kartın dolması durumunda imajların kaybolması konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Kazalar otomatik olarak kaydedilir Şanssız bir kaza durumunda, kameranızın yakaladığı imgeleri kaydetmeyi hatırlamayabilirsiniz ve kameranın bu manzaraların üzerine yazılmasını istemezsiniz. Lakin kameranın yerleşik G sensörü sayesinde bir çarpışma olduğunu algılayabilir ve akabinde bir klip kaydedebilir. Kesintisiz döngü kayıt özelliği sayesinde kaydedilen bu kliplerin üzerine yazılmaz.

Park halinde kayıt için kolay heyetim Birtakım araç içi kameralar, hem otomobiliniz çalışırken hem de park halindeyken ve kapalıyken imajları kaydedebilir. Birden fazla durumda, bu son özellik, araç kapalıyken kameranın çalışır durumda kalması için aracın aküsünde karmaşık bir heyetim gerektirir. G300H bunun yerine, harici güç olmadan çekim yapmasına imkan tanıyan dahili bir lityum iyon pile güveniyor. Bu halde, G sensörüyle bir hareket algıladığında açılabilir ve bir klip kaydedebilir; bu, park halindeki otomobilinizin tahrip edilmesi yahut bir çarpıp kaçma olayına karışması durumunda yararlı olabilecek bir özelliktir.

Yolda ekstra gözlerin olduğunu bilerek sürüşünüzün tadını çıkarın.
Yetişkin hayatımda iki büyük kazaya şahit oldum ve çok şükür ne aracımda ne de bedenimde rastgele bir hasar olmadı. Lakin karşımdakiler o an tıpkı şeyi söyleyemediler. Her seferinde durdum, yetkilileri bekledim ve kazayı anlattım. İkinci aktiflikten sonra bir kayıt sistemi istediğimi anladım ve her aracımda araç kamerası bulundurdum.

G300H KUTU AÇMA/PAKETLEME:

360 Dash Cam G300H, 5 15/16 inç kareye 2 3/8 inç kalınlığında mat siyah perakende paketiyle geldi. Kapak panelinde sol üstte limon yeşili “+360” logosu ve sol tarafta üç simge bulunuyordu: 1296 HD Görüntü, hızlandırılmış görüntü, Dahili GPS, Google Haritalar sürüş kaydı. Kireç rengi simgeler/başlık, genel 360 Dash Cam G300H isminde olduğu üzere görsel olarak cazip bir kontrast sağladı. Panelin ana odak noktası, panelin ortasında yer alan araç kamerasının cazibeli, yüksek çözünürlüklü imajıydı. Üst panelde beyaz renkte “+360” gösteriliyordu ve alt panelde altı beyaz renkli simge listeleniyordu: 1296P HD Görüntü, 160 derece muhteşem geniş açı, 2 inç IPS HD ekran, hızlandırılmış görüntü, Dahili GPS, Google Haritalar sürüş kaydı, park monitörü. Art panelde eser ismi, J635 modeli, FCC-ID, mikro USB DC 5V/1,5A güç kaynağı, Shenzhen üretim adresi, https://smart.360.com web sitesi, [email protected] e-posta adresi, bir QR kodu, bir SKU etiketi ve eser üretim etiketleri. Dış kılıfı çıkardım ve iç kutunun üst/ön panellerinde “+360” logosunun yazılı olduğunu gördüm. Ana kapak paneli, ana panelin alt kısmında bulunan birebir genel eser ismini gösteriyordu.

Ürüne erişmek için ön kapağı kaldırın ve iki karton kutuyu çıkarın. Solunuzda, 360 Araç Kamerası Kullanım kılavuzunun bulunduğu 4 1/4 inç x 5 1/2 inç yüksekliğinde ve 1/4 inç kalınlığında bir kutu bulacaksınız. Kılavuzun sağında, 1 1/4 inç genişliğinde, 5 5/8 inç yüksekliğinde ve 2 1/4 inç kalınlığında bir aksesuar kutusu bulacaksınız: 1. 2 3/8 inç uzunluğunda ve 1 inç kalınlığında bir USB- Bir otomobil adaptörü. 2. 4 1/8 inç uzunluğunda açık turuncu renkli güç kablosu takma aleti. 3. 140 inç uzunluğunda USB-A’dan 90 derecelik Mikro USB konektörüne. Kamerayı 2015 Nissan Leaf aracıma kurmadan evvel İngilizce talimatları inceledim (ayrıca Rusça ve Türkçe olarak da verilmektedir). Kılavuzun birinci ve ikinci sayfalarını, bilhassa de 1. sayfadaki etiketli eser genel bakışını, 2. sayfadaki paketleme listesini ve 2. sayfadaki uygulamayı indirmek için kullanılan QR kodunu çok sevdim. Dahil edilen paketleme listesini inceledim, eserin gönderildiğini doğruladım. tamamlandı, 4* 360 Araç Kamerası Uygulamasını iOS App Store’dan indirdi ve akabinde heyetim sürecine geçti (Android talimatları için sayfa 03’e, iPhone talimatları için sayfa 04’e bakın). 3,98 onsluk kamerayı siyah plastik kabuktan çıkardım, gücü otomobil adaptörüme ve akabinde kameraya taktım. Kullanım kılavuzu sonraki adımların detaylandırılmasında mükemmel bir iş çıkardı. Kameranın sol tarafındaki güç düğmesine bastım, iPhone 12 Pro Max cihazımda ayarları seçtim, WiFI’yi seçtim ve akabinde listeden kamera ismini seçtim. Daha sonra Uygulamayı açtım, Araç İçi Kamera’ya dokundum ve aygıtı “Ekledim”. Sistem kamerayı otomatik olarak algıladı ve muvaffakiyetle telefonumla eşleştirdi. Güç sınırı kurulumunu ve pozisyon seçimini kullanım kılavuzunun 8. adımı olarak sunmayı seçmelerini biraz tuhaf buldum (bununla ilgili daha fazla bilgi aşağıda). Bunun dışında birinci aktifleştirme, eşleştirme süreci ve kamera kullanımı temel seviyedeydi. Tasarım sezgisel ve takip edilmesi kolay görünüyordu ve kameranın heyetimi da kolaydı.

Kamera:

3,98 onsluk geniş açılı kameranın sol tarafında üç düğme, merkezi 5/16 inç çaplı bir güç düğmesi ve yanlarda 11/32 inç yukarı/aşağı oklar vardı. Kameranın üst yarısı 2 3/4 inç uzunluğunda ve 2 1/8 inç genişliğinde, alt yarısı ise 2 inç uzunluğunda ve 2 1/8 inç genişliğinde ölçülüyordu. Kameranın üst yarısının sonunda mikro USB güç ilişki noktasını ve microSD kart yuvasını bulacaksınız. Panelin üst kısmı boyunca 1 11/16 inç genişliğinde, 1 3/4 inç yüksekliğinde ve 5/16 inç kalınlığında bir çıkartma temas noktası bulacaksınız. Kamerayı yana çevirdiğinizde 1/2 inç genişliğinde ve 3/32 inç yüksekliğinde bir hoparlör irtibat noktası göreceksiniz. Kameranın alt yarısında yukarı/aşağı dönebilen tabanlı 1 3/4 inç kamera kısmı ve 1 5/8 inç genişliğinde ve 1 3/16 inç yüksekliğinde dokunmatik olmayan bir ekran vardı. 90 derece açılı USB-C – USB-mikro kablosunu kameraya taktığımda, hoparlörden gitar tıngırdayan bir ses çıktı ve akabinde bir bayan sesiyle “lütfen bir hafıza kartı takın.” Hafıza kartını taktığımda öteki bir gitar tıngırdaması sesi duyuldu ve akabinde kamera class10 yahut 16GB karta gereksinimim olduğunu söyledi fakat elimdeki tek şey 8GB Class 10 karttı. Bu kartın bu heyetimle çalıştığını doğrulayabilirim. Ayarlara girmek için üst düğmeye bastım ve şunu buldum: Taşınabilir uygulamayı indir, temel Wi-Fi bilgileri, Wi-Fi (açık-kapalı geçiş), Tarih/Saat, ses, Görüntü kaydı (açık/kapalı geçiş), lisan, kayıt uzunluğu , Hassasiyet/Acil Durum, Park izleme, otomatik kapanma ekranı, varsayılan ekran, Dahili sürat (açma/kapama), hızlandırılmış çekim, TF kartı formatlama, Varsayılan Ayar, GPS Bilgileri ve Sürüm. Aşağı seçeneğine basarak bir sonraki seçeneği seçebilir yahut üst düğmesine basarak bir evvelkine dönebilir ve akabinde girmek için orta düğmeye basabilirsiniz.

Uygulamayı İndir seçeneğini yahut Temel Wi-Fi bilgileri seçeneklerini seçerseniz kamera size bir QR kodu ilişkisi verecektir. Tarihi ve saati ayarlayabilir, ses düzeyini varsayılan orta ayardan sessiz, düşük yahut yüksek olarak ayarlayabilir ve lisanı ayarlayabilirsiniz. Kamera, kayıt mühletini varsayılan 3 dakikadan 1 dakikaya yahut 5 dakikaya kadar ayarlamanıza imkan tanır. Ayrıyeten Acil Durum Hassasiyetini varsayılan yüksekten orta yahut düşük düzeye ayarlayabilir yahut özelliği büsbütün devre dışı bırakabilirsiniz. Emsal formda, park izlemeyi varsayılan devre dışı durumundan düşük yahut yüksek olarak ayarlayabilirsiniz. Ekranı otomatik olarak karartmayı yahut özelliği devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Varsayılan ekranı önden saate yahut tam zıddı biçimde ayarlayabilirsiniz. Hızlandırılmış çekimi varsayılan 16 saatten 24 saate, 8 saate ayarlayabilir yahut özelliği devre dışı bırakmayı seçebilirsiniz. Son olarak yazılımın GPS/versiyonu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Hazır olduğunuzda geri dönüş seçeneği seçilene kadar üst tuşuna basın ve akabinde enter tuşuna basın. Düğme nizamı ve kullanıcı arayüzü hakkında fikir edindikten sonra kamera ön cama yerleştirilebilir. Test süreci boyunca bu aygıtın dokunmatik ekrana sahip olmasını istediğim birçok defa oldu. Dürüst olmak gerekirse, bir dokunmatik ekran aygıtın genel hissini büyük ölçüde artırırdı.

G300H Heyetim süreci:

Kamerayı kurmak için ön camınızın iç yüzeylerini temizleyerek başlayın. Çizgileri azaltmak için Windex’i gazeteyle birlikte kullandım ve akabinde yüzeyin kurumasını sağladım. Anti-statik sineması kullanım kılavuzundan çıkardım ve bunu ön camıma üçüncü vizör fritinin çabucak altına uyguladım, siyah seramik noktalar dikiz aynasının çabucak gerisindeki her ön camda belirdi. Üçüncü vizör frit bölgesine kamera etiketi yahut antistatik parçayı yapıştırırsanız kaydınızda siyah noktalar göreceksiniz. Bu yanılgıyı yaptım lakin camın çabucak altındaki ve sağındaki çifti değiştirmek için kamera/antistatik lensi çıkarmayı başardım. Aygıtı ön camınıza yapıştırmadan evvel microSD kartın ve güç kablosunun kameranıza takılı olduğundan emin olmanızı tavsiye ederim. Kurulduktan sonra irtibat noktalarına erişim açısı biraz dikti. Hazır olduğunuzda, kameranın yapışkan kısmını anti-statik sinemayla hizalayın ve sinemanın içine bastırın. Bir yana, kamerayı anti-statik sinema olmadan ön cama inançlı bir halde yapıştırabildim. Birlikte verilen suram aletini kullanarak kabloyu aracımın kumaş koltuk başlığına bastırabildim. Bunu üst üst boşluk boyunca, yan panelden aşağıya, torpido gözüne ve akabinde otomobil aksesuar portuna kadar çalıştırabildim. Kâfi ölçüde kablodan fazlasını sağladılar ve gereksiz kabloyu torpido gözünde saklamayı başardım. Bu kamerayı son iki hafta boyunca sonbahar mevsiminde test ettim ve şimdi yaz/kış çok sıcaklıklarıyla gayret etme zevkini yaşamadım. Kameranın yapışkanlığı ve antistatik katmanı göz önüne alındığında, fritin ısı dağıtma özellikleri sayesinde kameranın dönem boyunca yeterli performans göstereceğini varsayıyorum. Yaz gelene kadar bundan emin olamayacağım. Suram sürecinin hayli sezgisel olduğu ve çok az gayret gerektirdiği ortaya çıktı. Fazla efor gerektirmediği için bu adımdan mutlu kaldım.

Uygulama /APP:

Kameranın olumlu istikametlerine karşın uygulama beni biraz bunalmış hissettirdi. Uygulamanın ana ekranı üstte 360 Araç Kamerası ismini ve sağ üstte bir artı simgesini gösteriyordu. “Cihaza bağlan”a dokunun, Ayarlar’a gidin, akabinde telefonunuzda WiFi’ye gidin ve 360 Dashcam aygıt ismini seçin. Bağlandıktan sonra uygulama beni merkezi 2 3/4 inç genişliğinde ve 1 5/8 inç yüksekliğinde görüntüleme ekranına sahip ana panele yönlendirdi. Ekranın sağ üst köşesindeki ayarlara dokunduğumda ses kaydını ve görüntü araç suratını açıp kapatabildiğimi gördüm. Uygulama, açma-kapama düğmelerinin altında araç içi kamera fonksiyonu ayarlamaları sağlıyordu. Hoparlör sesini ayarlayabildim (düşük/orta/yüksek), park nezaretini etkinleştirebildim, acil durum görüntüsünün hassasiyetini ayarlayabildim (düşük, orta, yüksek, devre dışı), hızlandırılmış görüntü uzunluğunu ayarlayabildim (kapalı, 8 saat, 16 saat, 24 saat) ). WiFi Şifresini değiştirin, Sistem Güncellemesini yapın, TF kartını biçimlendirin yahut Fabrika Varsayılanına Geri Yükleyin. Ana ekrana döndüğümde albüm, Sürüş Takip, Görüntü Kaydet ve Fotoğraf Çek’e dokunabildim. Ana imgenin çabucak sağ alt kısmında, manzarayı iPhone 12 Pro Max cihazımın tam yatay ekranına taşıyan bir sürat göstergesi simgesi ve tam ekran simgesi buldum.

İşte kamera/uygulama heyecanım biraz azalmaya başladı. Geniş açılı kamerayı ve kolay suram sürecini sevdim. Uygulama/kamera kombinasyonu harikalık vaat ediyordu lakin birçok Uygulama özelliği istendiği üzere çalışmadı. Birinci olarak, uygulamanın sürat simgesi aslında suratı yakalamadı/kaydetmedi ve simge, test süreci boyunca değişmedi. İkinci bir örnek olarak, sürüş parkuruna (GPS özelliği) dokunduğumda uygulama beyaz bir panele geçti, kamera “kaydı durdur” sesini verdi ve uygulama çökene kadar yenileyici bir tekerlek döndü. Görüntü kaydetme ve fotoğraf çekme özelliği kusursuz çalıştı ve albüme çarçabuk ulaşıldı. Ayarlara tekraren gitmek zorunda kaldığımı, kamerayı her açtığımda Wi-Fi’yi seçmek zorunda kaldığımı, aygıtın sürat kaydetmediğini yahut sürüş geçmişinin uygulamayı çökerttiğini bilhassa takdir etmedim. Eseri incelemeden evvel uygulamanın/kameranın büsbütün güncellendiğinden emin oldum (sürüm G300H-1.0.7-E). Ayrıyeten hafıza kartının class 10 ve en az 16GB boyutunda olmasına da dikkat ettim.

Özet:

360 Dashcam’in çok sayıda heyecan verici özelliği vardı ancak birebir vakitte kimi olumsuz özellikleri de vardı. Hali, tasarımı, düğme nizamını ve temel Uygulama kurulumunu/tasarımını sevdim. Uygulamadaki birkaç yanılgı, kusursuz bir eserin kararmasına neden oldu. Gelecekteki güncellemeleri ve geliştirmeleri sabırsızlıkla bekliyorum. 360 kameranın 160 derecelik hoş bir kamera açısı ve epey hoş bir gece görüşü vardı. O vakte kadar kamera temel süreçleri yapacak; kaydedecek, video/fotoğraf çekecek ve olayları yakalayacaktır. Birkaç Uygulama güncellemesinin ve ince ayarın bu konseyimi kesinlikle sahip olunması gereken bir otomotiv yükseltmesine dönüştürebileceğine inanıyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu