Otomobil

TOGG’un Yeni Modeli CES 2022’de Tanıtıldı

Geçtiğimiz günlerde yeni logosu tanıtılan TOGG, CES 2022 fuarına katılacağını açıklamış ve dünya pazarına girmeye hazır olduğunu belirtmişti.

Geçtiğimiz gün yayınlanan bir video sonrası ‘yeni model’ habereleri konuşulmaya başlanmıştı. Tüm söylentilerin ve sızdırılan görüntülerin ardından bugün gerçekleşen CES etkinliğinde yeni TOGG sedan modeli tanıtıldı.

Tanıtım öncesi TOGG’un vizyonundan ve projelerinden bahsedildi:

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, gerçekleştirdiği sunumda otomobil dünyasının artık değiştiğini ve otomobillerin çok daha çevre dostu olması gerektiğini söyledi. Karakaş, TOGG’un internete bağlı olmayacağını, “internetin TOGG’a bağlı olacağını” söyledi.

Euro NCAP testlerinden 5 yıldız almayı hedeflediklerini belirten TOGG’un CEO’su Avrupa’nın en temiz boya atölyesini inşa ettiklerini ve çevre dostu TOGG’un çevre dostu bir şekilde üretileceğini söyledi. Gürcan Karakaş ayrıca batarya üretimi için gerekli yatırımların da yapıldığını açıkladı. 20 GigaWatt kapasiteli bataryalar üretmek istediklerini belirten Karakaş, Gemlik’te geliştirilen tesisin otomobil dışında özellikle enerji ve batarya alanlarında geliştirmeler yapılacağını açıkladı.

Yeni araçtan ilk detaylar da geldi:

TOGG’un yeni sedan modelinin büyük bir aks aralığına sahip olacağı, 200 ila 400 beygir arasında bir güce sahip olacağı ve 0’dan 100 km/s hıza 4,8 saniyede çıkacağı açıklandı. Aracın menzilinin 500 km olacağı da yapılan sunumda belirtildi.

Şirketin sürdürülebilirliğe odaklandığını belirten Karakaş, dünyanın nadir ‘karbon nötr’ fabrikalarından birine sahip olduklarını ve gelecekte geri dönüşüm için farklı çözümler sunacaklarını açıkladı.

İşte TOGG’un yeni sedan modeli:

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu