Oyun

NFT ve Kripto Para Kazandıran Legend of Ymir Duyuruldu

MMORPG serisi Legend of Mir ile popülerlik kazanan Güney Kore merkezli oyun geliştiricisi WeMade, günümüzde MIR4 ile pek çok oyuncuya ev sahipliği yapıyor. MIR4’ün oyuncuları asıl çeken noktası, oyun içinde kripto para kazanabilme imkânı olurken geçtiğimiz gün, geliştirici şirket yeni oyununu duyurdu.

Mir serisini devam ettirmeye istekli olan WeMade, serinin yeni teknolojiler barındıran oyunu Legend of Ymir’i duyurdu. Mir efsanesini İskandinav efsanelerinden esinlenen bir kılığa sokan şirket, oyunun grafiklerini ve arkasındaki teknik detaylardan bazılarını açıklayan bir video da yayımladı. Legend of Ymir, Unreal Engine 5 kullanılarak geliştiriliyor ve dolayısıyla oldukça üst düzey grafikler sunuyor.

Legend of Ymir için yayımlanan tanıtım videosu:

YouTube video

Legend of Ymir için yayımlanan videoda yeni oyunun tıpkı MIR4 gibi blok zincir desteğine sahip olacağı ve NFT’lere yer vereceği açıklandı. Bugün ücretsiz olarak oynanabilen MIR4 de Legend of Ymir’de bulunacağı söylenen bu özelliklere sahip durumda. Peki MIR4 ve Legend of Ymir, birbirinden tam olarak nerede ayrılıyor?

Legend of Ymir ve MIR4’ü ayıran ana etmen, oyunun grafikleri ve teması olacak. Asya temasını konu alan MIR4’ün aksine yeni oyun, Kuzey Avrupa efsanelerini baz alacak ve grafiksel anlamda büyük bir gelişme sunacak. Unreal Engine 5 oyun motorunu kullanan oyun, videoda gördüğümüz kadarıyla yüksek kalitede dokuya, ışıklandırmaya ve karakter tasarımına sahip olacak. Oyun, Unreal Engine 5’in sunduğu Lumen ve Nanite ile Epic Games’in MetaHuman Creator araçlarından faydalanıyor.

Oyun hakkında şimdilik detaylı bilgi bulunmuyor. Oyunun ne zaman çıkacağı veya hangi platformlarda yayımlanacağı da paylaşılmayan bilgiler arasında yer alıyor. Geliştiriciler, oyunculara yalnızca “iyi yapılmış yeni nesil MMORPG ile döneceğiz” mesajını verdi. Ayrıca videoda gösterilen grafiklerin ne kadarının oyunun son halinde gözükeceğini de yakında göreceğiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu