Bilinmesi Gereken

DJI MAVİC 3

DJI, Mavic serisine bir yenisini daha ekledi. Mavic 3, sinema kalitesinde çekimleri en yüksek hassasiyetle çekmeniz için size iki güçlü kamera sunan dinamik ve yeni bir drone. Hasselblad L2D-20c Kameranın doğal renkleri ve telefoto kameranın 28x Hybrid Zoom teknolojisi ile, seçtiğiniz her şeyi mükemmel detaylarla çekebileceksiniz.

DJI Mavic 3 , OcuSync3.0+’dan ActiveTrack 5.0’a kadar size daha güzel imaj ve daha istikrarlı bir uçuş sunan bir dizi yeni bilhassa birlikte gelir. Ek depolama ve özellikler için DJI Mavic 3 Fly More Combo yahut DJI Mavic 3 Cine Premium Combo tercih edin. Mavic 3 hakkında bilmeniz gereken her şeyi gözden geçireceğiz.ÇİFT KAMERA SİSTEMİ

HASSELBLAD L2D-20C KAMERA

DJI Mavic 2 Pro’ya aşina iseniz, o vakit bir hava drone’unda bir Hasselblad kamerasının gücünü bilirsiniz. İkonik İsveçli kamera markası Hasselblad, DJI Mavic 3 için güçlü L2D-20c hava kamerasını üstün Hasselblad standartlarıyla özelleştirerek öteki bir kamera yarattı.

4/3 inç CMOS Sensör

Hasselblad kamera, her zamankinden daha büyük bir imaj sensörüyle geliyor. 4/3” CMOS imaj sensörü, Mavic 3’e sırf daha yüksek çözünürlük ve dinamik aralık sağlamakla kalmaz, birebir vakitte düşük ışıklı ortamlarda gürültüyü daha tesirli bir halde bastırır. Bu, ışığın düşük olduğu bir durumda olduğunuzda, imgelerinizin pak tutulacağı ve grensiz olacağı manasına gelir.


12.8 Dinamik Aralığın Durakları

Bu daha geniş dinamik aralık, hem parlak noktalarda hem de gölgelerde size daha fazla detay vererek, imajlarınızı profesyonel seviyede kaliteyle birleştirir. Ayrıyeten, olağanda kamera tarafından kaybolan güçlü görsel bilgileri koruyarak ve fotoğraflarınıza daha fazla derinlik katarak, vurgular ve gölgeler ortasında daha da doğal geçişlere müsaade verir.

Ayarlanabilir Diyafram

Yüksek seviyede ışığın, düşük seviyede ışığın olduğu yahut ikisinin ortasında bir yerde çekim yapmak istediğinizde Hasselblad kamera gereksinimlerinizi karşılayacak formda ayarlayabilir. Fotoğraf çekmeyi seçtiğiniz aydınlatma şartları ne olursa olsun hesaba katmak için açıklığı ayarlamanız kafidir.

Geniş 84° FOV

Yalnızca 12,5 gram tartısındaki 24 mm’ye muadil otomatik odaklamalı lens, 84 derecelik ekstra geniş bir görüş alanına sahiptir. Bu, kristal netliğinde netlikle çekiminizde daha da fazla detay yakalamanıza imkan tanır.

Hasselblad Doğal Renk Çözümü

Onlarca yıllık fotoğraf tecrübesi, Mavic 3’te standart olarak gelen Hasselblad Doğal Renk Çözümü’nün (HCNS) oluşturulmasına yol açmıştır. HCNS, Hasselblad kamerayla çekilen her fotoğrafın, çekilen canlı ve gerçek doğal renkleri müdafaasını sağlar. Birinci çekiminizin hoşluğunu ve nihailiğini tekrar yaratmak için ön ayarlara ve hatta üretim sonrası düzenlemeye güvenmeniz gerekmeyecek.

Görüş Algılama Otomatik Odaklama (VDAF)

Mavic 3’teki Hasselblad kamera, uzaklık datalarını kullanmak ve odaklama suratını optimize etmek için çoklu görüş sensörleriyle birlikte çalışan güçlü yeni VDAF teknolojisine sahiptir. VDAF teknolojisi işi sizin yerinize halledeceğinden, çekimler ortasında odağı ayarlama konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Piksel Seviyesinde Kalibrasyon

Hasselblad, tüm Hasselblad kameralarına uyguladıkları birebir katı standartları L2D-20c lense de uyguladı. Sensörün her pikseli, gömülü HNCS ile kalibre edilerek Mavic 3’ün, makus şöhretli kameralarıyla birebir ikonik kalitede renk yakalaması sağlanır.

Doğru Renkler

Sensör, çekim sırasında elde ettiği RGB renk datalarını Hasselblad’ın eşsiz manzara sürece algoritması ve renk sürece modu ile dönüştürür. Bu, rastgele bir sahnede mümkün olan en düzgün doğal renkleri sunarak, gözlerinizden ekrana kadar size canlı ve gerçek renkler verir.

Son Sürece Gerek Yok

Hasselblad, karmaşık süreç sonrası düzenleme gereksinimine her vakit karşı olmuştur. HNCS, sensörlerin piksel düzeyinden başlayarak, dünyanın neresinde çekim yapıyor olursanız olun, doğal ve yüksek doğrulukta renklerin yakalanmasını sağlar.

Telefoto Kamera

Keşfet Modu, DJI Mavic 3 kamera sistemindeki ikinci kamerayı aktifleştirir. Ek bir ½” CMOS dayanaklı telefoto zoom kamerası ile donatılmış bir telefoto kameradır. Bu kamera 12 megapiksel fotoğraflar çeker ve size 28x Hibrit Yakınlaştırmanın gücünü sunarak uzak sahneleri yahut objeleri yakınlaştırarak vakitten tasarruf etmenizi sağlar. Rastgele bir öğeyi rahatsız etmemek için objeleri çok uzaklardan kaydetmek için yakınlaştırma teknolojisini bile kullanabilirsiniz. 162 mm f/4.4 lens, telefoto kameranın havadan imajlarınızı yeni ve eşsiz bir görünümle doldurmasını sağlar.Profesyoneller için Görüntü Özellikleri

● 5.1K Görüntü Kaydı
● DCI 4K/120fps
● Apple ProRes 422 HQ (Yalnızca Sinema)
● 10-bit D-Log Renk Profili

DJI Mavic 3, fotoğraflardan daha fazlasını yakalar. Havadan görüntüleri yüksek çözünürlüklerde ve kare suratlarında kaydetmek için profesyonel görüntüleme performansını kullanır. 10-bit D-Log renk profili, bir milyara kadar rengi yakalamasını sağlayarak size doğal renk geçişleri ve post yapımda artırılmış esneklik sağlar.

DJI Mavic 3 Cine, azamî 3.772 Mbps bilgi süratiyle Apple ProRes 422 HQ kodlamayı takviyeler. Ayrıyeten profesyonel sinema çekme, düzenleme ve oluşturma süreçlerini daha da kolaylaştırmak için yerleşik 1 TB SSD ve 10 Gb/sn ışık suratında data kablosunu takviyeler.

GÜVENLİK ÖZELLİKLERİ

Çok Taraflı Mani Algılama

Mavic 3’ün gelişmiş güvenlik özellikleriyle, kusursuz çekimi yakalamaya odaklanarak daha fazla vakit harcayabilir ve drone için daha az kaygı duyabilirsiniz. Drone üzerinde bulunan ve her tarafa bakan geniş açılı görüş sensörleri ile Mavic 3, rastgele bir taraftaki mahzurları hassas bir halde algılamak için yüksek performanslı bir görüş hesaplama motoru kullanır. Drone, yakındaki manileri otomatik olarak algılayacak ve etraflarında inançlı uçuş yolları planlayacaktır.Gelişmiş RTH

Eve Akıllı Dönüş, birçok DJI drone’unun drone’u başlangıç ​​noktasına geri çağırmanıza müsaade vermek için kullandığı bir güvenlik özelliğidir. DJI Mavic 3, başlangıç ​​noktasına en düzgün rotayı otomatik olarak belirlemek ve meskene inançlı bir biçimde otomatik olarak uçmak için Gelişmiş RTH ile birlikte gelir. İster kendiniz aktifleştirin, ister sinyal kaybıyla tetiklenmiş olsun, Advanced RTH drone’unuzu süratli ve inançlı bir biçimde size geri getirecektir.

Gelişmiş Pilot Yardım Sistemi (APAS) 5.0

Engeller de sıkıntısız ve kesintisiz kayıt için sorun teşkil edebilir. Bunu önlemek için Mavic 3, objeleri her taraftan algılar ve süratli ve sıkıntısız bir formda bunlardan kaçınır. Mavic 3’ü en karmaşık ortamlarda kazara temas yahut kesintiye uğrama korkusu olmadan uçurabilirsiniz.Uzatılmış Uçuş Süresi

Uçuş müddeti ne kadar uzun olursa, o kusursuz çekimi aramak için uçmak için o kadar fazla esneklik gerekir. Mavic 3’ün 46 dakikalık uzatılmış uçuş mühleti sayesinde, rota planlamadan kompozisyona kadar uçuşunuzun her adımını gerçekleştirebilirsiniz. Daha verimli bir tahrik sistemi ve büyük bir pil, Mavic 3’te bu kadar uzun bir uçuş müddeti sağlar. Uçuşunuzun güvenliğini daha da artırmak için Mavic 2’den %50 daha yüksek rüzgar direncine sahiptir.

Uzun Menzilli İletim

DJI Mavic 3, uzatılmış uçuş mühleti ile eşleştirmek için daha az görüntü gecikmesi ile kararlı sinyalleri iletmek için 15 km’lik daha uzun bir iletim aralığı ile birlikte gelir. Mavic 3, size 15 km’lik düşük gecikmeli görüntü iletim aralığı sunmak için yeni ve geliştirilmiş OcuSync 3.0+ iletim sistemini kullanır. Etrafınızdaki 15 kilometrelik alanı keşfederken, drone’yu yerin güvenliğinden rahatça uçurabileceğiniz için, atışınıza yaklaşmak için seyahat etme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

Görünür Pürüzsüzlüğe Sahip FHD Yüksek Kare Süratli İletim

Mavic 3’ten evvelki DJI dronlarının hiçbiri 1080p/60fps canlı yayın aktaramadı. Mavic 3 ile kamera manzarası, kameranın gerçekte kaydettiği şeye epey yakın özelliklerde görüntülenir. Bu, kaydedildiğini gördüğünüzün, son çekimin ne olacağı ile neredeyse birebir olduğu manasına gelir. Ayrıyeten Mavic 3’ün denetiminize daha hassas olacağı manasına gelir.DJI Hücresel İletim Dongle

Hücresel dongle takıldığında uçuş güvenliği daha da artar. Bu, O3+ sinyallerinin binalar, zirveler, ağaçlar yahut öbür yapılar tarafından engellenmesi durumunda Mavic 3’ün 4G ağlarına geçmesini sağlar. Uçuş sırasında, O3+ iletim sistemi, uçuşunuz boyunca problemsiz bir çekim tecrübesi sağlamak için ikisi ortasında problemsiz bir biçimde geçiş yaparak 4G iletimi ile koordine olur.

Aşırı Hassas Pozisyonlandırma Teknolojisi

DJI Mavic 3, o kadar yüksek hassasiyette pozisyonlandırma ile gelir ki, uzun pozlama çekimlerinizin inanılmaz netlikle çıkacağından emin olabilirsiniz. Bu birebir vakitte Mavic 3 en yüksek kararlılıkla havada duracağı için daha da akıcı hızlandırılmış görüntüler kaydetmenizi sağlar.

Uzaktan kumanda

DJI RC-N1 uzaktan kumanda, birçok yeni DJI uçağı tarafından kullanılır. Fakat DJI Mavic 3, dahili yüksek performanslı tablet ile tam entegre bir dizayna sahip olan DJI RC Pro isimli isteğe bağlı bir aksesuara sahiptir. Bu 1000 nit ekran, aydınlatma şartlarından bağımsız olarak eksiksiz görünürlük sağlar. OcuSync 3.0+ sistemi sayesinde RC Pro, 15 km’ye kadar düşük gecikmeli (120 ms) görüntü iletim aralığına sahiptir.

OYUNCAKHOBİ SAYFAMIZI ZİYARET EDİNİZ.

Başa dön tuşu